پرینت

مراسم روز سرباز با سخنرانی دکتر متولیان برگزار گردید

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار دانشگاه

photo 2018-09-28 16-53-35

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) مراسم روز سرباز در دانشگاه برگزار گردید. 
در ابتدای مراسم دکتر متولیان ایام سوگواری و هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و با اشاره به فداکاری های امام حسین و یارانش در روز کربلا خاطرنشان کرد : هر آنچه که در دفاع مقدس اتفاق افتاد برگرفته از قیام عاشورایی امام حسین (ع) بود. وی همچنین به سربازان توصیه کرد دفاع مقدس و حادثه کربلا را از همه جوانب مورد بررسی قرار دهند و از دید ظاهری به آن وقایع نگاه نکنند تا بتوانند درک عمیقی از فداکاری های امام حسین علیه السلام و رزمندگان در دفاع مقدس داشته باشند.
جانشین فرماندهی دانشگاه همچنین با ذکر خاطراتی از زمان جنگ افزودند در گذشته محدودیت‌های بسیاری برای زیارت حرمین شریفین وجود داشت که امروز برش عادت های رزمندگان ما در دفاع مقدس می توان به راحتی آن مکان مقدس را زیارت کرد. 
وی همچنین افزود جامعه ما امروزه باید همانند هر آنچه که در عاشورا و دفاع مقدس اتفاق افتاد با تمام وجود و با اراده و ایمان به خداوند و راهنمایی های رهبر انقلاب اسلامی با تمام مشکلات همچون گذشته مقابله کند و راه رسیدن به یک جامعه پیشرفته و عبور از مشکلات متعهد بودن به دین و مذهب است. دکتر متولیان خاطرنشان کرد کشور ایران در مقایسه با سایر کشورها دارای آزادی بیان است که این آزادی را باید مدیون فداکاری های رزمندگان در زمان جنگ باشیم.و نه باید ارزش کار آن شهدا و ارزش جوانان و اراده آنها را با مذاکره با آمریکا پایین آورد وی همچنین با اشاره به تبلیغات گسترده ای که در شبکه های برون مرزی وجود دارد به جوانان توصیه کرد فریب این تبلیغات و جنگ روانی را نخورند که در واقع هدف دشمن برهم زدن اتحاد بین مردم ایران است و افزود دشمن خود می داند که با جنگ مستقیم نمی تواند حکومت ایران را از بین ببرد پس بنابراین می خواهد از این روش برای فروپاشی نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند.
جانشین فرماندهی دانشگاه بقیه الله همچنین خاطرنشان کرد خمودگی و بی ارادگی در میان جوانان و عدم اعتماد به نفس کافی به امید به آینده باعث بدتر شدن اوضاع جامعه خواهد شد.پس باید با عزم و اراده به پیشرفت تا ملت ایران بار دیگر همچون گذشته و همچون دفاع مقدس از این مشکلات عبور کنند.
در پایان مراسم دکتر متولیان از همه سربازان قدردانی کرده و برای آنها موفقیت و سربلندی خواستار شد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000