پرینت

حمله به کاروان استاندار «تعز» در یمن +عکس

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و مطالب برگزیده

«امین محمود» استاندار «تعز» بعد از ظهر امروز که در استان عدن به سر می‌برد، از تلاش برای ترور، جان به در برد.

«امین محمود» منصوب ائتلاف سعودی و دولت مستعفی «منصور هادی» در استان تعز در جنوب یمن است و برای سفر کاری در شهر «انماء» واقع در استان «عدن» به سر می‌برد.

به نوشته پایگاه خبری «اخبار الیمن» انفجار بمب کنار جاده‌ای زمانی رخ داد که «امین محمود» در حال خروج از خانه یک فرمانده نظامی بلندپایه در شهر «انماء» در شمال غرب عدن، بود.

از تعداد تلفات خبری در دست نیست، اما منابع محلی از زخمی شدن استاندار تعز خبر داده‌اند. پس از این انفجار صدای شلیک شدید گلوله در شهر کوچک انماء به گوش رسید.

شهرهای جنوبی یمن هر روز شاهد ناامنی بیشتر است. از سال ۲۰۱۵ که ارتش و کمیته‌های مردمی از آن خارج شدند، کنترل استان‌های جنوبی در اختیار «ائتلاف عربی» (عربستان و امارات) و دولت مستعفی یمن قرار گرفته است.

در تاریخ هفتم مرداد گذشته «ناصر مقریح» مدیر کل دستگاه اطلاعاتی فرودگاه بین المللی «عدن» از سوی افراد ناشناس در شهرستان «خور مکسر» ترور و کشته شد.

افراد مسلح ناشناس در تاریخ شنبه ۳۰ تیرماه گذشته نیز شیخ «محمد راغب بازرعه» امام جماعت مسجد عبدالله عزام را در منطقه «المعلا» واقع استان عدن در جنوب یمن ترور کردند.

طبق آماری که اول آگوست امسال، اداره امنیت استان تعز منتشر کرد، فقط در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی، ۴۱۷ جرم و ترور در مناطق تحت سیطره نیروهای «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن و شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی، ثبت شده است.

هنوز بخش‌هایی از استان تعز در دست نیروهای هادی است و بر اساس این آمار، در محله‌های مختلف شهری و روستایی تحت سیطره این نیروها، ۴۱۷ جرم ثبت شده است که شامل، قتل، ترور، تصفیه حسابهای شخصی، آدم‌ربایی، تجاوز به زنان و کودکان، چپاول اموال عمومی و خصوصی، ایجاد هرج و مرج و اعمال خشونت علیه شهروندان و ایجاد هراس میان آنها می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000