پرینت

جایگزین قائم‌مقام آیت‌الله جنتی چگونه انتخاب می‌شود؟

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و مطالب برگزیده

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از انتخاب یک عضو حقوقدان شورای نگهبان در هفته آینده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه در هفته جاری اسامی 3 حقوقدان را برای جایگزینی آقای علیزاده، قائم‌مقام فقید شورای نگهبان به مجلس معرفی کرد، از میان آنها یک نفر برای عضویت در شورای نگهبان انتخاب می‌شود.

وی افزود: عضو حقوقدان شورای نگهبان در جلسه علنی روز یکشنبه هفته آینده(7 مرداد) با رأی اکثریت نمایندگان مجلس انتخاب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

آیت‌الله جنتی: قوه قضائیه با عاملان اصلی گرانی‌ها و فسادهای اقتصادی برخورد و به مردم معرفی کند

ماجرای کنار رفتن 1700 مدیر دولتی

محمدرضا علیزاده قائم‌مقام و عضو حقوقدان فقید شورای نگهبان در شامگاه (پنجشنبه، 27 اردیبهشت) امسال، مصادف با شب دوم رمضان 1439 هجری قمری در سن 67 سالگی دار فانی را وداع گفت. در همین حال، سؤالی که مطرح می‌شود این است که روند جایگزینی وی در شورای نگهبان به‌ عنوان قائم‌مقام و عضو حقوقدان این شورا چگونه است؟

طبق آیین‌نامه داخلی شورای نگهبان، اعضای حقوقدان این شورا پس از معرفی کاندیداها از سوی قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی، با رأی اکثریت نمایندگان برای یک دوره شش‌ساله انتخاب می‌شوند. البته قائم‌مقام این شورا در سالروز تشکیل آن، یعنی 26 تیر هر سال در انتخابات هیئت‌رئیسه و با رأی اکثریت اعضای شورای نگهبان و کنار دیگر اعضای هیئت‌رئیسه، برای یک دوره یک‌ساله انتخاب می‌شود.

 آیت الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه به تازگی 3 نفر را به عنوان کاندیداهای جایگزین برای تصدی سمت مرحوم علیزاده، یعنی حقوقدانی شورای نگهبان، به مجلس شورای اسلامی معرفی کرده است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000