پرینت

تشکیل ستاد دانشجویی پیاده روی نیمه خرداد

1

به لطف حضرت حق «ستاد دانشجویی پیاده روی نیمه خرداد» تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه، این ستاد در تاریخ 27 اردیبهشت ماه به همت جمعی از دانشجویان انقلابی با عنایت خداوند متعال تشکیل شد.

دبیر ستاد با بیان اینکه برنامه های مختلفی در راستای این پیاده روی در نظر گرفته شده است گفت: اطلاعیه ها و برنامه ی دقیق پیاده روی امسال به زودی از طریق همین پایگاه خبری منتشر خواهد شد.

این ستاد اطلاعیه شماره 1 خود را به شرح ذیل منتشر نمود:

 

*********************************************

khomeini4

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

«یا بنیّ اذهبوا فتحسّسوا من یوسف واخیه ولاتیأسوا من روح‌اللَّه» 1 

بار الها! تو شاهدی که این قوم محمدی ایران‌زمین که نورنشینان آخرتند،2  در این دنیا نیز مانند پاره‌های آهن اطراف روح خدا را گرفتند، تندباد حوادث آنها را نلرزاند و از جنگ خسته نشدند.3  دست و دلشان را سپردند به ولایت و تا امروز با آن عزتی که امام برایشان به ارمغان آورده بود، زندگی کرده‌اند.

حال که بیست و شش سال از آن روزگار یتیمی می‌گذرد، جایی خالی، قلب تاریخ را می‌سوزاند و بر پیکر اجتماع تازیانه‌ی غم فرود می‌آورد و هنوز ــ به لطف هدایت‌های امام خامنه‌ای ــ تکیه‌ی صریح و شفاف ملت بر عصای موسوی خمینی کبیر است.4

بر همین اساس ستاد دانشجویی پیاده‌روی نیمه‌ی خرداد با برگزاری پیاده‌روی دلدادگان روح الله، از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی به سمت مرقد مطهر امام خمینی علیهما السلام ، اقدام به احتزاز شعارهای قرآن‌بنیان آن حضرت کرده و قصد دارد با سرانگشتان عشاق او غباری بزدایند و خاکستر فراموشی را به باد دهند.

لذا از عموم دانشجویان،اساتید،پرسنل دانشگاه و همه‌ی اسلاف دل‌سپرده‌ی امام روح الله دعوت به عمل می‌آورد تا در این جریان غفلت‌زدا، با شعارهای آن حضرت همراه شوید؛ و مبارزه، این تنها راه برون‌رفت از سایه‌ی شوم استکبار را به عالمیان و سردمداران کشورهای اسلامی گوش‌زد کنید. باشد که اعتماد به نگاه ابراهیمی امام، دست تجاوز زورگویان را سنگ کند.

*************************************

پی نوشت:

1.  سوره‌ی یوسف، بخشی از آیه‌ی 87

2. بحارالانوار علامه مجلسی ج ۵ ص ۱۳۹: «… در طرف راست عرش خدا، قومی از ما بر منابری از نور قرار دارند که چهره های آنان از نور است و لباسهایشان از نور است بگونه ای که چهره های نورانی آنان، چشم ناظران را فرو می پوشاند. ابوبکر گفت: ای رسول خدا اینان چه کسانی هستند؟ پیامبر ساکت ماند. آنگاه زبیر همان سؤال را کرد و پیامبر خدا سکوت کرد. سپس عبدالرحمن سؤال را تکرار کرد و بازهم آن حضرت سخنی نگفت. پس علی (علیه السلام) پرسید ای رسول خدا آنها کیستند؟ پیغمبر اکرم(ص) فرمود: آنها قومی هستند که به وسیله «روح الله» بین آنها پیوند محبت برقرار می شود بدون آن که نسبتهای خانوادگی و منافع مادی و امور دنیوی در این محبت و پیوند نقشی داشته باشد. اینان شیعیان تواند و تو امام آنها هستی ای علی (ع).»

3. سفینة البحار، ج 7، ص 351: مردی از اهل قم، مردم را به حق دعوت می‌کند، گروهی مانند پاره‌های آهن، اطراف او جمع می‌شوند (و از او حمایت می نمایند.) تندبادهای حوادث آنها را تکان نمی‌دهد، از جنگ خسته نمی‌شوند و از آن هراسی ندارند و بر خدا توکل می‌کنند و عاقبت برای پرهیزکاران است.

4. بیانات امام خامنه‌ای در تاریخ 19/11/92: «آن چیزی هم که میتواند استقلال را تأمین بکند برای انقلاب اسلامی ما، تکیه‌ی صریح و شفّاف بر مبانی انقلاب است؛ اصول انقلاب، مبانی انقلاب، ارزشهای انقلاب، به‌شکل صریح و شفّاف مورد تکیه باید قرار بگیرد.»

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000