پرینت

دکتر لاریجانی خبر داد؛برگزاری آزمون اولین دوره پذیرش دستیار تخصص پزشک خانواده در 26 آذرماه

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیمعاون آموزشی وزارت بهداشت از آغاز اولین دوره تخصص پزشک خانواده در سال جاری خبر داد و گفت : آزمون اولین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشک خانواده در 26 آذرماه 1394 برگزار خواهد شد.

به گزارش " وب دا "دکتر محمد باقر لاریجانی  ارتقاء آموزش پزشک خانواده را یکی از اولویت های قید شده در برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برشمرد و گفت : به دنبال آغاز پروژه ملی پزشک خانواده و لزوم توانمندی های پزشکان عمومی برای مدیریت سلامت جمعیت تحت پوشش از سال 84 تاکنون برنامه های زیادی برای تربیت پزشکان جهت ارائه خدمت به عنوان پزشک خانواده در نظام سلامت کشور ارائه گردیده است.

وی با اشاره به برنامه های اجرا شده در این خصوص از جمله برگزاری دوره MPH پزشک خانواده گفت: در نظر است تا دوره MPH برای فراگیرتر شدن آموزش به پزشکان عمومی که در حال خدمت به عنوان پزشک خانواده هستند ادامه و گسترش یابد.

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت راه اندازی دوره تخصص پزشک خانواده را از سیاست های وزارت بهداشت در راستای گسترش برنامه پزشک خانواده طی سال های اخیر ذکر کرد و گفت: بدنبال مصوبه هشتاد و یکمین شورای آموزش پزشکی و تخصصی در سال 1394 این کار بطور جدی و با حمایت سازمان جهانی بهداشت پیگیری و در نهایت برنامه آموزشی 3 ساله تخصص پزشکی خانواده طراحی شده است.

دکتر لاریجانی با اشاره به  اینکه در دوره اول 70 نفر دستیار پزشک خانواده در 7 دانشگاه علوم پزشکی جذب خواهند شد، گفت: این دانشجویان غالبا از بین استعدادهای درخشان و دانش آموختگان دوره MPH پزشک خانواده با هدف تقویت هسته اولیه برای گسترش آموزش پزشکان خانواده در دانشگاههای علوم پزشکی کشور جذب می شوند.

 وی اضافه کرد: برگزاری آزمون اولین دوره پذیرش دستیار تخصصی پزشک خانواده در 26 آذر 1394 و  آزمون عملی در 24 دی 1394 برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد:‌ به موازات تقویت دوره MPH پزشک خانواده و راه اندازی تخصص این رشته، باتوجه به ظرفیت های موجود، در برنامه آتی به تدریج پزشکان خانواده جهت کنترل و ارجاع در مراکز ارائه خدمات جامع مستقر خواهند شد و همچنان نیازمند خدمات پزشکان عمومی جهت مراکز متعدد کشور خواهیم بود. 

دکتر لاریجانی به تغییرات قابل اجرا در برنامه پزشکی عمومی اشاره کرد و گفت: بازنگری در توانمندیهای مورد انتظار از پزشکان عمومی با تاکید بر مراقبتهای اولیه و عمومی سلامت، الزام دانشگاهها به طی حداقل شش ماه از دوره انترنی در درمانگاهها و مراکز سرپایی درون جامعه به منظور کسب تجربه کافی در تشخیص و درمان بیماریهای سرپایی و امکان کوتاه شدن دوره انترنی برای کسانی که مایلند وارد برنامه دستیاری پزشک خانواده شوند را از جمله تغییرات قابل اجرا در برنامه پزشکی عمومی است

وی افزود: این اقدامات به زودی و پس از تصویب شورای عالی برنامه ریزی جهت اجرا به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ خواهد شد./302

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000