پرینت

وزیر بهداشت: تغییرات عمده آموزش پزشکی در راه است

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

دکتر سید حسن هاشمی در آیین اختتامیه و تقدیر از نفرات برتر شصت و دومین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و نهمین دوره‎ی دانشنامه فوق تخصصی، با اشاره به اقدامات مثبتی که در آموزش پزشکی کشور در حال رخ دادن است، گفت: امیدوارم دانشگاه‌ها و معاونت‌های آموزشی دانشگاه‌ها این تحول را جدی بگیرند. این مهم تنها با درایت و فداکاری میسر خواهد شد. ایجاد تغییر هزینه دارد و ما باید هزینه آن را پرداخت کنیم.
 
وی افزود: در کشوری که سال‌ها در آموزش تغییری رخ نداده است ایجاد تحول دشوار است و باید بدون شتاب‌زدگی تغییرات مدنظر را اعمال کنیم.
 
وزیر بهداشت همچنین در ارتباط با آزمون‌های تخصصی و فوق تخصصی نیز گفت: باید از سلیقه‌ای برخورد کردن افراد جلوگیری کرد.
 
وی ادامه داد: امیدوارم با تلاشی که دکتر لاریجانی خواهند داشت بتوانیم با تهیه بانک سوالات آزمون، سالی دو بار آن را برگزار کنیم و امیدوارم آزمون‌های ما از سنجش دانش تئوریک به سمت سنجش مهارت‌ها پیش بروند. آنچه که به عنوان دانش از آن یاد می‌­شود، امروزه در اختیار همه است و آن چیزی که اهمیت دارد، کسب مهارت است.
 
وزیر بهداشت با اشاره به لزوم ایجاد تغییراتی درزمینه آموزش دانشجویان علوم پزشکی گفت: باید تغییرات آموزشی را به شکلی ایجاد کنیم که برخلاف امروز دانشجویان ما مجبور نباشند یک سال از دوره­­ تحصیل، خود را در کتابخانه محبوس کنند، بلکه بجای آن باید مدت زمانی را که در قانون پیش­‌بینی شده است در فیلد حضور داشته باشند.
 
دکتر هاشمی اظهار کرد: به عنوان کسی که دو دهه معلمی کرده­‌ام می‌گویم که هیچ وقت فراموش نکنیم از کجا آمده­‌ایم. در زندگی سراب­‌های زیادی است، اما آن چیزی که قابل افتخار است توجه بیشتر به مردم است.
 
وی افزود: فطرت انسان به گونه­ ای است که با افزایش ثروت آرام نمی‌گیرد و احساس آرامش تنها زمانی حاصل می­‌شود که انسان احساس کند موثر بودن است و مردم کشورش از علم و مهارت بهره می‌برند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000