پرینت

معاون علمی رئیس جمهور در جمع مسئولین علمی بسیج دانشجویی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛سورنا ستاری معاون علمی ریاست جمهوری در دوره خط مقدم مسئولین علمی بسیج دانشجویی که در دانشگاه افسری امام حسین(ع) برگزار شد با اشاره به اینکه ما راه پژوهش را اشتباه رفتیم خاطر نشان کرد: بیش از هرچیزی باید توقعمان را تغییر دهیم و روی نیروی انسانی کشورمان تمرکز کنیم

وی ادامه داد:تفکر نفتی مارا متعتاد کرده ،ارثی است که به ما رسیده تکنولوژی هم بخواهد همانند بچه پول دار های آن را خریداری می کنیم این تفکر است که به ما آسیب می زند وقتی این تفکر ادامه یابد دیگر سرمایه اقتصاد ،انسانی نخواهد بود.
وی تاکید داشت: متاسفانه صنعت بچه پول داری احتیاجی به دانشگاه ندارد در این صنعت دیگر به مهندس و کارشناس احتیاجی نیست و یک تکنیسوین کفایت می کند.

ستاری عنوان داشت: پژوهش نیز به همین ترتیب متاسفانه به این گونه در آمده است؛دولت باید پول بدهد تا پژوهش کنیم نیروی انسانی در چنین تفکری هیچ کاره است و تیر و تخته در این اقتصاد مهمتر از انسان نقش آفرینی می کند و این مشکل اقتصاد ما است.

وی افزود:تا فرهنگ و تفکر اقتصاد اصلاح نشود مشکل حل نمی شود اقتصاد دولتی و یا اقتصاد بچه پول داری این اقتصاد اقتصاد پیشرفت نیست و ما در کشور در حال بازی کردن عدای صنعت هستیم و آنچه داریم صنعت نیست.

معاون علمی رئیس جمهور تصریح داشت:استادی که پول نفت تغذیه کند آنچه تحویل دانشجو می دهد به درد نمی خورد ما باید روشمان را تغییر دهیم و مؤسسات پژوهشی را تقویت کنیم و اقتصاد دانش بنیان به دانش محتاج است نه بازو،معنای اشتغال اتسخدام نیست و معنای پژوهش مقاله باید پذیرفت تکنولوژی با پول کسب نمی شود.

وی نخبه واقعی را کسی دانست که بتواند اشتغال ایجاد کند و گفت:استاد نفتی، پژوهش نفتی و دانشجوی نفتی به کار اقتصاد دانش بنیان نمی آید.

وی با بیان اینکه باید بین پژوهش بنیادی و پژوهش تجاری تفکیک قائل شویم خاطر نشان کرد: در پژوهش تجاری که قرار است اشتغال ایجاد شود نباید پول دولت با آن درگیر شود.

ستاری در این رابطه افزود: در پژوهش های مرز دانش، دولت ها باید هزینه کنند که معاونت علمی ریاست جمهوری در این زمینه بیشترین هزینه را می کند.

معاون علمی ریاست جمهوری در ادامه گفت: تکنولوژی را با پول نمی توان بدست آورد چرا که دانش به دست  آوردنی است و  ما باید به پتانسیل های ذاتی خود برگردیم.

ستاری با اشاره به اینکه سرمایه های ما نیروی انسانی است نه نفت و گاز، اظهار داشت: با پول نفت نمی توان همه چیز را خریدو اقتصاد دانش بنیان، اقتصاد جوانان است.

وی در ادامه گفت: نخبه واقعی کسی است که اشتغال ایجاد می کند. پایه اقتصاد دانش بنیاد نیروی انسانی جوان است.

معاون علمی رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تنها کسی است که علم و فناوری را به خوبی رصد می کنند چرا که این اعتقاد را دارند که جوانان سرمایه واقعی کشور هستند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000