پرینت

گزارش تصویری بیستمین اردوی راهیان نور-اسفند96

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

IMG 1197

نوزدهمین دوره اردوی راهیان نور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) به همت کانون دفاع مقدس بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در اسفندماه 1396 و با شعار " ما توانستیم " برگزار گردید. کاروان فوق شامل 130 نفر از دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه، حرکت خود را از ساعت 14 ظهر روز سه شنبه 1396/12/15 از جوار قبور شهدای گمنام دانشگاه آغاز کرد و دانشجویان طی 4 روز استقرار در استان خوزستان از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید نمودند. این کاروان صبح روز یکشنبه 1396/12/20 به تهران برگشت.

بسم رب الشهدا

رفته بودم ســفری سمـت دیار شــهـدا

كه طـوافـی بكـنـم گـرد مـزار شـهـدا

به امیدی كه دل خسته هـوایی بخـورد

متـبرك شـود از گـرد و غـبـار شـهـدا

اردو های راهیان نور فرصت بسیار ارزشمندی است تا بخش بسیار کوچکی از رشادتهای فرزندان این آب و خاک در جریان هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل دشمن قسم خورده نمایش داده شود. راهیان نور فرصتی برای نمایش رشادتهای شهیدان است.

اردو های راهیان نور همچون یک انقلاب فرهنگی عظیم بوده و از این اقدام و ظرفیت مناسب فرهنگی میتوان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و اعتلای اصول انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور میتوانند با حضور در سرزمینهای عملیاتی درک کنند که چگونه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دشمن را از خاک میهن بیرون راندند و حتی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را نیز به آنها ندادند.

با عنایت به این موضوع و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، بیعت دوباره با رهبر گرانقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ایثارگر هشت سال جنگ تحمیلی و با یاری خداوند متعال و استعانت شهیدان ، نوزدهمین دوره اردوی راهیان نور به همت کانون دفاع مقدس بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در اسفندماه 1396 و با شعار " ما توانستیم " برگزار گردید. کاروان فوق شامل 130 نفر از دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه، حرکت خود را از ساعت 14 ظهر روز سه شنبه1396/12/15  از جوار قبور شهدای گمنام دانشگاه آغاز کرد و دانشجویان طی 4 روز استقرار در استان خوزستان از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید نمودند. این کاروان صبح روز یکشنبه 1396/12/20 به تهران برگشت.

در ادامه گزارش تصویری این اردو تقدیم می گردد.به امید اینکه مورد قبول شهدا قرار گرفته باشد


جهت مشاهده تصاویر روی لینک های زیر کلیک کنید

تصاویر مسیر رفت : به سمت مناطق عملیاتی

تصاویر روز نخست : دوکوهه ( برنامه افتتاحیه) – یادمان شهدای فکه – یادمان کانال کمیل – اردوگاه میشداغ

تصاویر روز دوم : یادمان شهدای هویزه- یادمان طلائیه – پاسگاه زید (یادمان شهدای عملیات رمضان) - بیمارستان صحرایی امام حسین (ع)

تصاویر روز سوم: اروندکنار – یادمان عملیات کربلای 4 (علقمه) - شلمچه

تصاویر روز چهارم:  برنامه اختتامیه

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000