پرینت

یادواره شهدای مدافع حرم دانشگاه+تصاویر

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

F

اولین یادواره ی شهدای مدافع حرم دانشگاه به همت بسیج جامعه پزشکی و بسیج دانشجویی دانشگاه با عنوان با آسمانی ها شهید محمد حسن قاسمی و شهید ابوالفضل نیکزاد با حضور خانواده های آن دو شهید والا مقام، حجت الاسلام والمسلمین پناهیان و ذاکر اهل بیت سعید حدادیان در سالن همایش های صدرا برگزار شد.

در ابتدای این برنامه دکتر ابراهیم متولیان معاون هماهنگ کننده دانشگاه ضمن تشکر از حضور خانواده های دو شهید والا مقام گفت: ما ان شا الله بتوانیم ادامه ی راه شهدای مدافع حرم و راه حق امام حسین (ع) را بپیماییم. ما باید مدافع عزت شهدا باشیم. امیدوارم که تمامی افراد حاضر در این جمع همانند دو شهید والا مقام دانشگاه، شهید نیکزاد و شهید قاسمی بتوانیم پیروان واقعی اهل بیت عصمت و طهارت به ویژه از پیروان راه امام حسین (ع)، امام سجاد و حضرت زینب باشیم. اگر هر فرهنگ خوبی امروز ما مشاهده می کنیم همه برگرفته از درس های عاشورا و قیام امام حسین (ع) و صاحبه ی ایشان بوده است.

دکتر متولیان در ادامه افزود: این دو شهید والا مقام به ما آموختند که چگونه باید از راه حق دفاع کنیم و باید به این شهیدان که زنده کننده سلسله راه هدایت ائمه اطهار هستند افتخار کنیم. توصیه ی بنده در درجه ی نخست به خودم و تمامی پرسنل و دانشجویان این است که این شهدا را الگو قرار دهند. شهید مطهری در کتاب انسان کامل می نویسد که همه ی انسانها برای رسیدن به اهداف والا نیاز به الگو دارند و چه الگویی بهتر از این شهیدان.

این استاد دانشگاه در پایان سخنان خویش تاکید کرد: شهید نیکزاد و شهید قاسمی در جمع ما دارای احترام ویژه ای هستند و به پاس جایگاه این دو شهید والا مقام ما تبرکا دو خوابگاه را به اسم این دو شهید افتتاح کردیم.

در ادامه ی این برنامه ضمن رونمایی از تمثال دو شهید مدافع حرم دانشگاه از خانواده های این دو شهید تقدیر و تجلیل به عمل آمد و همچنین گروه همخوانی تواشیح دانشگاه به اجرای برنامه پرداختند.

سخنران دیگر این مراسم حجت الاسلام والمسلمین پناهیان بود که طی سخنانی گفت: ما با چشم پوشی از تمام وجوه اخروی و معنوی دین می توانیم به شکل کاملا مادی گرایانه و واقع گرایانه دین را تبیین کنیم. برای مثال علوم تجربی دارد به این نکته می رسد که اگر هدف بزرگی نداشته باشیم قطعا برای رسیدن به اهداف کوچک ضعیف خواهیم بود و آن هدف بزرگ از منظر نگاه دینی قرب به خداوند است.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در ادامه افزود: مشکل اصلی ما در تبیین دین این است که نه جامعه ی دانشگاهی ما در حوزه های علوم روانشناسی، جامعه شناسی و سیاسی نتوانسته خوب دین را تبیین کند و نه حوزویان ما مباحث و مسایل دینی را در جامعه به شکل صحیح اشاعه دهند.

این استاد حوزه در ادامه ی سخنان خویش در باب اهمیت جایگاه شهادت گفت: من افتخار می کنم به خانواده هایی که توانستند افرادی با این ایمان قوی و واقع بین را تربیت کنند که معنای علمی و عملی شهادت را توانستند خوب درک کنند. مگر عمر دست خدا نیست؟ اگر ما به این مسئله ایمان داشته باشیم می توانیم در راه آرمانها و ارزشهایمان قدم بگذاریم و چه خوب خواهد شد که ما با مقام شهادت به مرگ برسیم. پس شهدا باهوش و عاقل هستند. از شدت عقلانیت دعا کنید خداوند مرگ همه ی ما را با شهادت همراه سازد.

حجت الاسلام پناهیان در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: یکی از مفاهیم مهم دینی ما که متاسفانه کم به آن اشاره می شود مسئله ی دینداری همراه با عقل است. من دوست دارم بگوییم شهدا عاقل بودند نه عاشق. در واقع دین راهنمای عقل است. مانند استاد راهنمایی می ماند که به شما موضوعاتی را برای پیشبرد بهتر تحقیق پیش روی شما می گذارد. ما باید در دینداری خویش دنبال خلوص عالمانه باشیم نه عامیانه. شهدای مدافع حرم خالصانه و با دین همراه با عقل به مقام شهادت رسیدند.

گفتنی است در یادواره ی شهدای مدافع حرم دانشگاه، ذاکر اهل بیت حاج سعید حدادیان به مداحی و مرثیه سرایی پرداخت .

شایان ذکر است شهید ابولفضل نیکزاد از کارکنان ستاد دانشگاه و شهید محمد حسن قاسمی از پرسنل اتاق عمل بیمارستان بقیه الله بودند که در سال گذشته در ماموریت جهادی در سوریه به فیض شهادت نائل آمدند.

در خلال این برنامه از زحمات جهادی سه تن از مدافعان حرم نمونه دانشگاه که بیشترین سفر جهادی به محور مقاومت در حوزه بهداشت ودرمان را داشته اند نیز با اهدای هدایایی تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000