پرینت

شهدای گمنام با بدرقه باشکوه امت حزب الله در دانشگاه بقیه الله آرام گرفتند

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

DSC 0110

مراسم تشییع و تدفین دو شهید گمنام 24 ساله عملیات کربلای 4 و 27 ساله عملیات والفجر 8 دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برگزار شد.

مراسم تدفین و تشییع شهدا در دانشگاه با حضور پرشور مردمی و مسئولین لشکری و کشوری انجام شد. این مراسم با خیر مقدم ریاست دانشگاه؛ دکتر جلالی به حضار و خانواده ی محترم شهدا آغاز گردید وی یادآور شد: محل یادمان شهدایی که امروز در این دانشگاه تشییع شدند به مکانی فرهنگی و قطب معنویت تبدیل خواهد شد. پس از آن حاج امیر عباسی در بیان منزلت حضرت فاطمه زهرا (س) و شهدای گمنام به نوحه خوانی پرداخت در ادامه مراسم آیت الله صدیقی سخنرانی نمود.

تصاویر بیشتر در ادامه

امام جمعه موقت تهران آیت الله صدیقی ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) با بیان آیه ای از سوره ی جمعه به ارزش کار شهدا پرداخت و گفت: افراد عاشق شبیه اولیای الهی هستند و قربت و وصال دیدار حق برای آنها اولویت به شمار می رود.

آیت الله صدیقی در ادامه گفت: شما شخصیت حضرت فاطمه (س) را ببینید. ایشان آرزوی شهادت داشتند. چنانکه غزالی به عنوان یکی از جامعه شناسان و فلاسفه اهل تسنن می گوید حضرت فاطمه تنها دیدار با خدا را می طلبیدند. روحیه ی شهدای ما و شهدای مدافع حرم نیز مانند انبیا الهی و حضرت زهرا (س) است. مرگ برای انسانهای دنیا پرست پوسیدن است ، اما برای عاشق خدا فراتر از بهشت رفتن است. شهدا محبوس در زندان دنیا نبودند.

وی در ادامه در تمجید از روحیه ی رشادتی شهدا اظهار داشت: این جریانات سیاسی که برای قدرت تلاش می کنند آزاد و آزاده نیستند. آزاد کسی است که ویژه خواری ندارد، حب خدا دارد و برای دستیابی به قدرت دنیا را نمی خواهند. هر چه ما داریم از شهدا است و فرهنگ و قدرتی که داریم را مدیون شهدا هستیم. شهدای گمنام دارای جایگاه ویژه ای هستند و نزد خداوند متعال دارای ارج و قرب اخروی هستند.

گفتنی است مراسم تشییع از میدان شیخ بهایی آغاز و تدفین در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) انجام گرفت.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000