پرینت

گزارش تصویری هجدهمین اردوی راهیان نور دانشجویی-اسفند 94

نوشته شده توسط معاونت فرهنگی. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

  359

 

هجدهمین دوره اردوی راهیان نور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در اسفندماه1394 برگزار گردید. کاروان فوق شامل 80 نفر از دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه، حرکت خود را از ساعت 12 ظهر روز چهار شنبه 19/12/1394 با بدرقه مسئولین دانشگاه و حوزه بسیج دانشجویی از مقابل ستاد دانشگاه آغاز شد و دانشجویان طی 4 روز استقرار در استان خوزستان از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید نمودند. این کاروان صبح روز دو شنبه 24/12/1394 به تهران برگشت.

 

 

بسم رب الشهدا

 

رفته بودم ســفری سمـت دیار شــهـدا

 

كه طـوافـی بكـنـم گـرد مـزار شـهـدا

 

به امیدی كه دل خسته هـوایی بخـورد

 

متـبرك شـود از گـرد و غـبـار شـهـدا

 

اردو های راهیان نور فرصت بسیار ارزشمندی است تا بخش بسیار کوچکی از رشادتهای فرزندان این آب و خاک در جریان هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل دشمن قسم خورده نمایش داده شود. راهیان نور فرصتی برای نمایش رشادتهای شهیدان است.

 

اردو های راهیان نور همچون یک انقلاب فرهنگی عظیم بوده و از این اقدام و ظرفیت مناسب فرهنگی میتوان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و اعتلای اصول انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور میتوانند با حضور در سرزمینهای عملیاتی درک کنند که چگونه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دشمن را از خاک میهن بیرون راندند و حتی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را نیز به آنها ندادند.

 

با عنایت به این موضوع و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، بیعت دوباره با رهبر گرانقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ایثارگر هشت سال جنگ تحمیلی وبا یاری خداوند متعال و استعانت شهیدان ، هجدهمین دورهاردوی راهیان نور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در اسفندماه1394 برگزار گردید. کاروان فوق شامل 80 نفر از دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه، حرکت خود را از ساعت 12 ظهر روز چهار شنبه 19/12/1394 با بدرقه مسئولین دانشگاه و حوزه بسیج دانشجویی از مقابل ستاد دانشگاه آغاز شد و دانشجویان طی 4 روز استقرار در استان خوزستان از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس بازدید نمودند. این کاروان صبح روز دو شنبه 24/12/1394 به تهران برگشت.

 

در ادامه گزارش تصویری این اردو تقدیم می گردد.به امید اینکه مورد قبول شهدا قرار گرفته باشد.

 

بدرقه: مقابل ستاد دانشگاه

 

مسیر رفت : به سمت مناطق عملیاتی

 

روز نخست : دوکوهه - یادمان شهدای فکه یادمان چزابه بیمارستان صحرایی امام حسن (ع)

 

روز دوم : یادمان شهدای هویزهیادمان طلائیه پاسگاه زید (یادمان شهدای عملیات رمضان) - بیمارستان صحرایی امام حسین (ع)

 

روز سوم: بیمارستان صحرایی امام حسین (ع)اروندکنار یادمان عملیات کربلای 4 (علقمه) - شلمچه

 

روز چهارم : مسجد دانشگاه آبادان - بر نامه اختتامیه

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000