پرینت

کی حاضره؟ کی غائبه؟

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

بسیج دانشجویی دانشگاه یزد ، راهیان نور خواهران

سلام نمی دانم از کجا بگویم ؛ از کجا شروع کنم ؛ قلمم را برای نوشتن کدام قسمت از این قصه بر صفحه روانه کنم؟

از عظمت این داستان دست و قلمم می لرزد آنقدر عظیم است که قلم از نوشتن تمامی آنها عاجز است! داستان سرخ شهادت!

 

آنگاه که فرزندان روح الله لبیک گویان ، یعقوب وار به عشق یوسف گمگشده شان یعنی شهادت رهسپار آن دیار شدند؛ رهسپار آن کربلایی که در سنگرهایش بر گناه نکرده توبه می کردند ، سرزمینی که در آن نمازهای شب  را غرق در خون شروع می کرند و در بهشت الله سلام می دادند... « السلام علیک ایها الشهدا و الصدیقین و السلام علی السیدکم ، الحسین (ع) »

بسیج دانشجویی دانشگاه یزد ، راهیان نور خواهران

شهدا کاش شما را بیشتر بشناسیم و بتوانیم پیرو خوبی در راهتان باشیم ، کاش بتوانیم آن سرزمین نور را درک کنیم! سرزمینی با قطعه های اروند ، طلاییه و سه راهی شهادت ، شلمچه و گودال قتلگاهش ، فکه و رمل هایش ، هویزه و تن های لگد مال شده زیر تانک ها ، معراج شهدا و استخوان هایی که علی اکبر رفتند و علی اصغر بازگشتند! قطعه های دهلاویه ، فتح المبین ، دوکوهه ، چزابه  و... گفتیم شلمجه ، دلم باز هوای شلمجه کرده ؛ شلمچه ای که خلاصه ی عشق است و قطعه ای از بهشت! آن زمین خاکی ای که زیبا تر از آبی آسمان است چرا که شلمچه قتلگاه مرغان عاشقی است که برای وصال بی قرار بودند.

شلمچه ... نمی دانی چه حالی دارد غروب شلمچه ، از شلمچه بپرس ! از حال و هوایش ! سرزمینی که در آن ملائک سجده می کنند و برای بوسه زدن بر خاکش از هم سبقت می گیرند!  آنجا هنگام غروب ، شهدا را با جان و دل حس می کنی ... غریبیشان را مولایم مهدی (عج) چه قدر دوست دارم فریاد بزنم و بگویم کجایی تا مانند برادرانم فدایت شوم ! ای پدر و مادرم فدای تو ! حس می کنی غربت ائمه (ع)  را ... شلمچه !

جا دارم امروز چفیه ام را بر سر بکشم و اشک حسرت از چشمان ملتهبم جاری کنم و فریاد بکشم ... جا مانده ام ... با ما بیا ! به زیارت آن سرزمین سرخ ، سرزمینی که جایگاه اهل دل است نه اهل زر! دعوت نامه ای از سوی شهیدان آمده است. بعضی می گویند « همت » و عده ای می گویند « قسمت » اما نه ، به راستی « دعوت » است. دعوت شده این که طعم زیبای عاشقی را بچشیم و با آن ادامه ی حیات دهیم.

پس سفر می کنیم به همان جایی که بوی خدا می دهد زیارت همان کسانی که خاکی بودند در عین آسمانی بودن! 

نکند جا بمانی از این کاروان عشق ... 

هر که دارد هوس کرب و بلا بسم الله ...

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000