پرینت

اطلاعیه/سیزدهمین جشنواره ملی سرزمین نور

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

به نام او که بزرگ است ...

 همیشه، چیزهایی برای آدم ها مهم بوده. از زمان پارینه سنگی تا الآن که سال ۱۳۹۴ هجری خورشیدی است. تا بوده و بوده همین بوده. چیزهایی هست که برای آدمها مهم است. برای هر کس. هر محله. برای هر قوم. هر کشور. چیزهایی که خونت را به جوش بیاورد و بخواهی جانت را برایش بدهی. چیزی که ما به آن می گوییم «ارزش»، «آرمان». و جانمان را برایش می دهیم. حالا که همه آدمها، هر کس به فراخور بینش و شعورش چیزی در زندگی اش دارد که جانش را برایش بدهد، تکلیف آدم ها چیست؟ یعنی همین که چیزی داشتیم که حاضر شدیم برایش جانمان را بدهیم کافی است؟ یک نفر شاید برای پس گرفتن طلبش، خودش را به کشتن بدهد. یک نفر برای پس گرفتن غرور له شده اش، یک نفر برای حیوان خانگی اش، یک نفر برای شرفش و یک نفر برای آزادی و آزادگی از دست رفته اش. حالا که فکرش را می کنم، می بینم ما آدمها همه در حال فدا کردن خودیم. همه ما داریم رفته رفته از دست می رویم. باید بدانیم داریم برای چه، خودمان را فدا می کنیم. عمر که می گذرد. زندگی دنیایی که پایان یافتنی است. باید بدانی برای چه، پایان می یابی و در چه راهی تمامش کرده ای! پس ارزش آدمها، در آرمان هایشان است و چیزی که برایش جان داده اند. ما داریم تمام می شویم. مواظب باشیم. قرآن را باز می کنم. می آید: ان الانسان لفی خسر! بگذریم. می خواهم تو را دعوت کنم. به یکی از همان چیزهایی که، پیش از این، بیست سی سال پیش، مردم سرزمین مان، برایش جنگدیدند و خون ها دادند. خیلی از ماها که نبودیم آن وقت ها، اما آنها که بوده اند، خبر می دهند از آن جانبازی ها و رشادت ها. از آن روزها، سرزمینی به جا مانده، زخمی از ترکش و خمپاره، یک دل پر درد از همسنگران آن جان باختگان. یک دل پرغصه از مادران و خواهران و شهرهایی با نخل های سوخته، اما پابرجا. پابرجا. حرف ما این است. دست ما که به قلم می رود، یادمان نرود، آدم هایی هم بوده اند، پیش از ما، که برای ارزش هایشان جنگدیده اند؛ پس چند خطی هم از آنها بنویسیم. دوربین که به دست می گیریم و از کوه ها و آبشارها عکس می گیریم، گوشه ذهنمان حواسمان باشد از کسانی هم بگوییم که برای این آبشارها و کوهها، جان داده اند. همین دوازدهمین جشنواره ملی سرزمین نور، با اشتیاق تمام، منتظر خواندن نوشته ها و دیدن عکس ها و آثار شماست. جشنواره در دو بخش مردمی (یا کاروان) و بخش حرفه ای (یا ققنوس) برگزار می شود. هدف از این تقسیم بندی ها، صرفاً دسته بندی شرکت کنندگان عزیز بر اساس ذائقه شان است و ارتباطی با کیفیت اثر و ارزش آثارشان ندارد.
امسال جشنواره ملی سرزمین نور در ۱۳ بخش ازجمله عکس، فیلم، نمایشنامه خیابانی، فیلمنامه، شعر، متن ادبی، انیمیشن، خاطره، داستان، رمان، وبلاگ و وب‌سایت، نرم‌افزارهای چندرسانه‌ایو… برگزار می‌شود.
 

سامانه الکترونیکی ارسال آثار جشنواره سرزمین نور در سایت www.sarzaminenoor.ir  فراهمشده و هنرمندان می‌توانند از طریق این سایت با جشنواره ارتباط برقرار کنند و آثار خود را از طریق این سایت برای ما ارسال کنند.

با وجود این که ما خیلی سعی کردیم توضیحات را کامل و شفاف به شما بدهیم، اما مطمئنیم آخر سر، سوالی برایتان پیش می آید. همین الان شما گوشی تلفن را برداشته اید و می خواهید به ما زنگ بزنید. ما شماره ها را اینجا می نویسیم تا هی دنبال شماره ها نگردید: اینها:

دبیرخانه و ثبت آثار پستی: ۳۳۲۳۹۶۴۶ – ۰۲۱

(زنگ بزنید، هستند)

واحد رایانه و آثار اینترنتی: ۳۵۹۴۹۶۲۴- ۰۲۱

(مسئول این بخش، ۲۴ ساعت سرش توی کامپیوتر است، زنگ بزنید بلکه کمی هم استراحت کند)

تلفن گویا ۱- ۳۵۹۴۹۸۳۰ -۰۲۱

دبیر جشنواره: ۳۵۹۴۹۷۳۸-۰۲۱

(خیلی سرش شلوغ است، زنگ نزنید)

سامانه پیام کوتاه: ۶۶۰۰۰۰۵۱۳

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000