پرینت

راهیان نور غرب دانشجویی و بیعتی محدد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

شهدا چه ها که نکردند!

DSC045691

اردوهای راهیان نور فرصت بسیار ارزشمندی است تا بخش بسیار کوچکی از رشادتهای فرزندان این آب و خاک در جریان هشت سال جنگ تحمیلی در مقابل دشمن قسم خورده نمایش داده شود. راهیان نور فرصتی برای نمایش رشادتهای شهیدان است
اردوهای راهیان نور همچون یک انقلاب فرهنگی عظیم بوده و از این اقدام و ظرفیت مناسب فرهنگی میتوان برای مقابله با هجمه نرم دشمنان و اعتلای اصول انقلاب اسلامی استفاده مناسب کرد. زائران و به ویژه جوانان با شرکت در کاروانهای راهیان نور میتوانند با حضور در سرزمینهای عملیاتی درک کنند که چگونه رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس دشمن را از خاک میهن بیرون راندند و حتی اجازه تصرف یک وجب از خاک ایران را نیز به آنها ندادند.
با عنایت به این موضوع و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
حضرت امام خمینی (ره)، بیعت دوباره با رهبر گرانقدر انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و رزمندگان ایثارگر هشت سال جنگ تحمیلی، کاروان راهیان نور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) متشکل از فعالین کانون دفاع مقدس و امور فرهنگی دانشجویی از تاریخ 8/٠٦/١٣92 لغایت 12/٠٦/١٣92 به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور ( استان کردستان) اعزام گردید.

شرح سفر به سرزمين عشق

یاد آن روزی که در خمپاره ها

جمع می کردیم پاره پاره ها

یاد روزی که بسیجی می شدیم

شمع شب های دوئیجی می شدیم

و دگر بار موعد قرار رسید، قرار مشتاقان راهیان نور و این بار مقصد مناطق عملیاتی و حماسی شمال غرب کشور بود (کردستان و آذربایجان غربی) و زیارت یاران شهید روح الله.

روز اول:

کاروان راهیان نور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)از تاریخ 8/6/92 با حضور 36 نفر از فعالین کانون دفاع مقدس و امور فرهنگی دانشجوییاز ساعت 7 عازم مناطق عملیاتی غرب کشور گردید. ساعت 17 به سنندج رسید و عازم باشگاه افسران شد. در باشگاه افسران یکی از راویان در خصوص جناياتی که در این باشگاه توسط منافقین و گروه های ضد انقلاب نسبت به فرزندان روح الله رواشده بود توضیحات مبسوطی ارائه داد و پس از قرائت زیارت عاشورا زائرین در لشکر 27 سنندج اسکان یافت

روز دوم:

  کاروان عازم بازدید از مناطق عملیاتی والفجر 10 شد وپس از تجمع زائرین در ارتفاعات دالانی گوش جان سپردند به مظلومیت یاران روح الله.

پس از صرف نهار دردزلی، کاروان به سمت یادمان شهدای والفجر 4 و زیارت شهدای گمنام و دریاچه زریوار حرکت نمود و در ادامه پس از بادید از مرز باشماق ، شب هنگام با دلی شکسته از این همه ظلمی که بر فرزندان این آب و خاک رفته است در مریوان مستقر شدند.

روز سوم:

کاروان به سمت سقز و بانه حرکت کرد و از یادمان شهدای سیران بند بازدید به عمل آورد و پس از صرف نهار در یادمان و نقل خاطرات شهدای گمنام و مظلوم سیران بند به سمت یادمان عملیات کربلای 10، نصر 4 و 8، بیت المقدس 2 و 3 حرکت کرد و پس از بازدید از یادمان ها در پادگان بانه مستقر شد.شب نیز به مناسبت سالروز شهادت امام صادق(ع) مراسم سوگواری برگزار گردید.

روز چهارم:

پس از اقامه نماز جماعت و صرف صبحانه به سمت تهران حرکت نمود و تو در تمام مسیر به این فکر می‌کردی که شهدا چه ها که نکردند و بعد از شهدا ما چه کردیم!

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000