پرینت

مادر شهیدی که سوژه فیلم «شیار ۱۴۳» شد+تصاویر

نوشته شده توسط معاونت فرهنگی. ارسال شده در اخبار کانون دفاع مقدس

خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضایی

شخصیت اصلی فیلم «شیار ۱۴۳» زنی است رنج‌کشیده، قدی خمیده دارد و عصا بر دست با لهجه‌ی شیرین کُردی صحبت می‌کند، وقتی صحبت از محمدجعفر رضایی، فرزند شهیدش به میان می‌آید صدایش می‌لرزد و برق چشمانش را می‌توان به وضوح دید.

 

سایت مشرق نوشت: در یک صبح پاییزی مهمان مادری شدیم اهل شهرستان بیجار کردستان که در خانه محقرش چیزی جزء صفا و صمیمیت نبود. زینت خانه‌اش عکس و نام شهیدی بود که روی طاقچه اتاقش می درخشید. خانم اختر نیازپور مادر شهیدی است که 15 سال رادیوی کوچکش همنشین تنهاییش بود تا شاید "رادیو بغداد" خبری از اسارت محمد جعفر برایش بگوید.

اختر نیازپور زنی است رنج‌کشیده، قدی خمیده دارد و عصا بر دست با لهجه‌ی شیرین کردی، فارسی صحبت می‌کند. وقتی صحبت از محمدجعفر رضایی، فرزند شهیدش به میان می‌آید صدایش می‌لرزد و برق چشمانش را می‌توان به وضوح دید. او در پاسخ به این سوال که چند سال در انتظار خبری از فرزندش بود، گفت: سواد ندارم به همین دلیل خیلی نمی‌توانم دقیق بگویم. در سال 61 به همراه دوازده نفر از دوستانش که شش نفر آنها شهید و شش نفر دیگر به اسارت دشمن درآمدند و یک نفر دیگر از همرزمانش که به درجه جانبازی نائل آمد، به جبهه اعزام شدند. من 15 سال چشم‌انتظارش بودم. تابستان سال 76 پایانی بود بر چشم انتظاری 15 ساله ام. از پاره دلم محمد جعفر فقط چند تکه استخوان و پوتین‌هایش که لابه لای یک تکه پارچه سفید بود برایم آوردند.

 

خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییحال تلویزیون جای رادیو را برای او گرفته و همدم تنهایی های او شده است.حال تلویزیون جای رادیو را برای او گرفته و همدم تنهایی های او شده است.خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییمی‌گوید که سواد خواندن و نوشتن فارسی ندارد اما می‌تواند اعداد را بخواند،بخاطر همین در دفترچه تلفنش،کنار شماره هر کس عکسی از او چسبانده ست.می‌گوید که سواد خواندن و نوشتن فارسی ندارد اما می‌تواند اعداد را بخواند،بخاطر همین در دفترچه تلفنش،کنار شماره هر کس عکسی از او چسبانده ست.خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخاله اختر می‌گوید که این عکس را محمدجعفر در 12بهمن سال 57 وقتی برای استقبال از امام(ره) به تهران رفته بود،گرفت.خاله اختر می‌گوید که این عکس را محمدجعفر در 12بهمن سال 57 وقتی برای استقبال از امام(ره) به تهران رفته بود،گرفت.خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضایییکی از یادگارهای محمد جعفر که برایش مانده،گلیمی است که دو عبارت یکی از یادگارهای محمد جعفر که برایش مانده،گلیمی است که دو عبارت "درود بر خمینی" روی آن بافته شده.میگوید این گلیم را تا "درود بر خمینی"اول محمدجعفر بافت و نیمه کاره رهایش کرد و اعزام شد به جبهه و مابقی را خود بافته است.خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییهمه فرزندانش در شهرهای دیگر زندگی می‌کنند، اما او هر روز با آنها تماس می‌گیرد و جویای حالشان می‌شود.همه فرزندانش در شهرهای دیگر زندگی می‌کنند، اما او هر روز با آنها تماس می‌گیرد و جویای حالشان می‌شود.خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییآخرین نامه ای که محمدجعفر از جبهه برای او فرستاد.آخرین نامه ای که محمدجعفر از جبهه برای او فرستاد.خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضایینمایی از منزل خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضایینمایی از منزل خانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییخانم اختر نیازپور،مادر شهید محمدجعفر رضاییآنقدر مهربان و خوش قلب است که میهمانانش دوست ندارند خانه‌اش را ترک کنند...آنقدر مهربان و خوش قلب است که میهمانانش دوست ندارند خانه‌اش را ترک کنند...

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000