پرینت

بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج)بمناسبت یوم ا... 13 آبان 95

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

 

سیزدهم آبان در تاریخ پرفرازونشیب جنبش دانشجویی مسلمان ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار است ،بازخوانی رویدادهای سیاسی اواخر دهه 20و اوایل دهه40 به روشنی نقش و تاثیر استعمار اکبر،آمریکای جهانخوار را در سلطه به کشورمان به خوبی نشان می دهد.

محمدرضا شاه پهلوی معدوم بعنوان بازیگر و مهره اصلی سیاست های آمریکا در ایران با گسترش سیاست سرکوب و اختناق فضای امنیتی را بیش از پیش گسترش داد.

 

جنبش دانشجویی در این شرایط حساس و در آستانه سفر نیکسون رییس جمهور ایالات متحده به هنگام و به موقع واکنش نشان داد و با اعتراض گسترده در دانشگاه تهران به عنوان فریاد ملت ایران وارد صحنه شد و با اهدای سه شهید رسالت تاریخی خویش را ایفا کرد،به واقع آن سه شهید پاکباخته که توسط رژیم سفاک پهلوی درمقابل پای نیکسون قربانی شدند شاهدانی بودند بر حقانیت تشخیص و حرکت بهنگام جنبش دانشجویی ایران.

بسیج دانشجویی در شرایط حساس و مهم امروزی با بیش از سه دهه از وقوع انقلاب اسلامی ، رصد اوضاع سیاست داخلی و شرایط منطقه ای باید با تقویت بصیرت و دوراندیشی در سایه منویات و راهبردهای ترسیمی از سوی رهبری فرزانه انقلاب ، امام خامنه ای، دیگربار بعنوان نماینده اهل فکر و اندیشه ی توده های مردم بر این حقیقت تاریخی اذعان دارد ، که آمریکا همان آمریکای جنایتکار،بد عهد و ستمگری است که بیش از نیم قرن ظلم و عداوت علیه ملت شریف ایران را در کارنامه خویش دارد و دلخوشی ساده انگارانه به این رژیم ظالم بی شک خسارت بار خواهد بود.

در عرصه سیاست داخلی نیز مبارزه قاطعانه با مفاسد اقتصادی و بانیان فیشهای نجومی که ضربات بزرگی را به مشروعیت نظام تحمیل می کند وظیفه اصلی دستگاههای مسئول دولتی،قضایی و نظارتی است و باید همگان بدانند که کوچکترین تعلل و سستی در این امر موجبات عذاب الهی را فراهم خواهد کرد.

دیگرباره آحاد ملت شریف ایران را به وحدت کلمه به معنای واقعی دعوت میکنیم و توفیقات همگان رااز درگاه ایزد منان خواستاریم.

والسلام علی من اتبع الهدی

شورای تبیین مواضع حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000