پرینت

بهره برداری سیاسی و حزبی در جشنواره نشریات دانشجویی وزارت بهداشت

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

4561به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی،مجتبی نادری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی کشور در واکنش به برگزاری نشستی با عنوان فعالین نشریات دانشگاه های علوم پزشکی توسط وزارت بهداشت و حذف جمع کثیری از دانشجویان و نشریات ارزشی در آن اظهار داشت:نشست فعالین نشریات دانشگاههای علوم پزشکی از  18 الی 20 مردادماه در دانشگاه شهید بهشتی با حضور نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی در کمال تعجب با تبعیض فراوان  و عدم دعوت از بسیاری از دانشجویان و نشریات ارزشی برگزار شد.

وی با بیان اینکه این تبعیض در جلسه اختتامیه جشنواره کاملا مشهود بود گفت:اختتامیه این جشنوراه کاملاً این تبعیض را ثابت کرد و آن چیزی که باعث تعجب است این که دانشجویان از طیف های فکری مختلف از حضور در این نشست محروم شده بودند و این مسأله کاملا مشهود بود.

نادری با بیان اینکه مسئولین معاونت دانشجویی وزارت بهداشت به عنوان برگزار کنندگان این جشنواره باید پاسخ گوی این تبعیض باشند عنوان داشت:به گفته مسئولین ارشد معاونت دانشجویی وزرات بهداشت 500 نشریه دانشجویی در سراسر کشور وجود دارد  که با دعوت 2 نفر از هر نشریه نیاز به نشستی هزار نفره هست و این امکان فراهم نبود، لذا تصمیم بر این شد که نشستی 800 نفره برگزار گردد.
وی افزود:نکته مورد توجه و تعجب برانگیز این است که دقیقاً کسانی دعوت نشدند که نمایندگان نشریات ارزشی و انقلابی بودند.این عدم حضور کاملاً مشهود بود و جو غالب بر مراسم اختتامیه هم نشان از این مسأله داشت.

 نادری با تأکید بر اینکه این حذف گسترده و عدم دعوت کاملاً سازماندهی شده بود یادآور شد:سازماندهی جشنواره به گونه ای بود که اساتید مدعو هم از طیف فکری خاصی بودند، به عنوان مثال یکی از میهمانان مراسم اختتامه حجت الاسلام دعایی بود که سخنانی نه چندان شایسته ایراد نمود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله تهران در ادامه با اشاره به عدم حق رأی به نشریه دانشجویی آرمانگرای این دانشگاه گفت:نشریه ای که در سال گذشته به دلیل پرداختن و انتشار تصویر سران فتنه و تبلیغ فتنه گران توقیف شده بود در جشنواره حاضر و حق رأی هم داشت و کاندیدا هم شده بود،ولی نشریه "آرمانگرا" که در نهمین جشنوراه دانشجویی کشور در بین نشریات فرهنگی وزارت علوم و بهداشت و دانشگاه های آزاد رتبه اول را به خود اختصاص داده بود از حضور و حق رأی در این نشست محروم شده بود.

وی گفت:کاملاً مشخص بود این نشست تنها یک میتینگ سیاسی برای اهداف خاص سیاسی و انتخاباتی است.از اینگونه نشست ها توسط وزارت خانه کم برگزار نشده و متاسفانه چیزی که در این جشنواره  بسیار ناراحت کننده است این که نشریه دانشجویی اول کشور در آن حق رای نداشته باشد.

نادری خاطرنشان کرد:چرا باید طرز برخورد مسئولین ارشد معاونت دانشجویی به گونه ای سرد و زننده با نامه ها و درخواستهای ما باشد؟آیا این جز این است که مشخصاً قصد دارند یک عده را با طیف فکری همسوی خود تقویت و جریان دانشجویی ارزشی را به حاشیه برانند؟

وی تصریح کرد:برنامه اختتامیه کاملاً در راستای اهداف سیاسی بود،مواضع دعایی در مسأله فتنه و بعد از آن کاملاً مشخص است و مسئولین ارشد معاونت دانشجویی هم گفته بودند که باید کاری کرد که نشست امسال با توجه به نزدیک بودن انتخابات کاملاً با سمت و سوی خاص انتخاباتی نزدیک به ما باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله گفت:توصیه ما به مسئولین معاونت دانشجویی و هم به برگزارکنندگان اینگونه نشست ها  این است  که از حقوق مردم و بیت المال در راستای بهره برداریهای سیاسی و حزبی خود استفاده نکنند.

نادری در پایان گفت:توصیه می کنم به برخی از میهمانان اختتامیه که یک بار دیگر سخنان رهبر انقلاب را در مورد وقایع سال 88 و مساله فتنه مرور کنند شاید به همین آسانی بسیاری از حرف ها را به زبان نیاورند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000