پرینت

از سپاه پاسداران به خاطر به رخ کشیدن هیمنه پوشالی آمریکا و حفظ عزت و اقتدار ملی سپاسگزاریم

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

از سپاه پاسداران به خاطر به رخ کشیدن هیمنه پوشالی آمریکا و حفظ عزت و اقتدار ملی سپاسگزاریم

 پنج اتحادیه بزرگ دانشجویی خطاب به مسئولین کشوری و لشگری طی بیانیه ای اظهار داشتند:باز گذاشتن خط ارتباطی تهران- واشنگتن موضوعی نیست که جنبش دانشجویی به آسانی از کنار آن بگذرد.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

واعدوا لهم مااستطعتم من قوه

شیطنت های آمریکا و دشمنی های نظام سلطه با انقلاب اسلامی دارای سابقه ای بسیار طولانی است و تجربه های مکرر در طول سالیان متمادی حاکی از این بوده است که تعاملات مسالمت آمیزی که ذیل ادبیات های خوش آب ورنگی مانند پیوستن به جامعه جهانی، سیاست های تنش زدایی، گفتگو، مذاکره و... صورت گرفته است هیچکدام کمکی به کاهش دشمنی ها نکرده و از قضا هنگامی که برخی گرایش ها به دنبال کاهش تنش و اصلاح روابط بودند نظام مقابل با اصرار بر دشمنی ها با اقدامات خود نشان داد که اختلافات و دشمنی ها نه تاکتیکی و موردی که راهبردی است و جنگ جنگ عقیده هاست.

در این اثنا که سیاست لبخند در دیپلماسی کشور حاکم است وباعث شده تا جلوه های عزت مندانه سیاست خارجه کمرنگ گردد، همچنان دشمنان قسم خورده ی انقلاب به راه پرتنش خود و اقدامات خصمانه ی خویش علیه ملت سرافراز ایران اسلامی ادامه می دهند که مصادیق پرتعداد آن حتی در دوران پسا برجام نیز قابل مشاهده است.

اکنون که فعالیتهای هسته ای تقریبا به حالت نیمه تعطیل در آمده، امریکایی ها همچنان براساس خوی استکباری خود با بهانه های مختلف به وضع تحریم های جدیدی میپردازند. حال نیز، در پی عقب نشینی های مکرر دولت و دستگاه سیاست خارجی، رژیم استکباری آمریکا پس از اعمال تحریم های جدید، اینبار به حضور نظامی در مرزهای آبی کشورمان دست زده اند. حساسیت سنجی نظامی ای که البته پیشتر از آن، در عصر پسابرجام نیز رخ داده بود. در مسیر حساسیت سنجی رژیم استکباری ایالات متحده، وزارت امور خارجه و شخص وزیر امور خارجه اجازه مذاکره با آمریکایی ها را نداشته و ندارند. وزارت امورخارجه و شخص وزیر امور خارجه تنها ماذون به مذاکره در موضوع هسته ای بوده اند، و با هیچ عذر و بهانه ای اجازه هیچ گفتگویی درهیچ موضوع دیگری را با آمریکایی ها ندارد. از همین رو مذاکرات صورت گرفته جهت آزادی متجاوزان آمریکایی، نه از خط مستقیم تهران- واشنگتن، که باید از مسیر سفارت سوییس، به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران صورت میگرفت.

به وزارت امور خارجه هشدار میدهیم باز گذاشتن خط ارتباطی تهران- واشنگتن با بهانه های مختلف در مواقع مختلف، موضوعی نیست که جنبش دانشجویی به آسانی از کنار آن بگذرد. دانشجویان انقلابی ضمن خداقوت به نیروهای مسلح کشور بویژه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی که به حق پاسداران حریم عزت ملی هستند و عزت و اقتدار ملت ایران را به رخ جهانیان کشیده و آمریکا را در چشم دنیا حقیر و هیمنه سست و پوشالی آن را برای جهانیان اثبات نموده اند سپاسگذاریم. بر خلاف جریان رسانه ای ساعات اخیرمعتقدند تجاوز نیروهای آمریکایی با هر دلیل و انگیزه ای که صورت گفته باشد، فشارهای پیدا و پنهان بزک کنندگان چهره خبیث آمریکا، در آزادی متجاوزان به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی نقش بسیار زیادی داشته است.

بر خلاف جریان رسانه ای ساعات اخیر، جنبش دانشجویی معتقد است دولت و دستگاه دیپلماسی با نگاه به اجرای برجام، در برابر هرگونه ایجاد تنش طرف مقابل، تنش زدایی را پیشه خواهند کرد، حتی اگر آن تنش، تجاوز به آب های سرزمینی باشد. بر خلاف جریان رسانه ای ساعات اخیر، جنبش دانشجویی معتقد است آنانی که حیات سیاسی خود را به بزک کردن چهره آمریکا گره زده اند، همه تلاششان را خواهند کرد تا تصویر بدعهدی ها و تجاوز گری های رژیم آمریکا به افکار عمومی مخابره نشود، و اگر مخابره شد سریعا پاک گردد!

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور
جامعه اسلامی دانشجویان
جنبش عدالتخواه دانشجویی
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر کشور
دفتر تحکیم وحدت

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000