پرینت

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ پیرامون اتفاقات اخیر فلسطین

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

 شورای تبیین مواضع تهران بزرگ در خصوص مسئله فلسطین بیانیه صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَساجِدَ اللَّهِ أَنْ يُذْکَرَ فيهَا اسْمُهُ وَ سَعي‏ في‏ خَرابِها أُولئِکَ ما کانَ لَهُمْ أَنْ يَدْخُلُوها إِلاَّ خائِفينَ لَهُمْ فِي الدُّنْيا خِزْيٌ وَ لَهُمْ فِي الْآخِرَةِ عَذابٌ عَظيمٌ

"کیست ستمکارتر از آن که نگذارد، نام خداوند در مساجد یاد شود و در ویرانی آن بکوشد ؟ آنان را نباید وارد این مکان ها شوند جز با ترس و هراس. برای آنها در این دنیا ننگ و خواری و در آخرت عذاب بزرگی است." سوره بقره آیه 114

از زمان صدر اسلام تاکنون و در طول تاریخ بشر مساجد نماد برپایی و استواری تمدن اسلامی بوده و هیچگاه جایگاه و ارزش و اعتبار آن در طول زمان کاسته نشده و حرمت خاصی میان مسلمانان داشته است. در این میان مساجدی به جهت پیشینه تاریخی و نشآت گرفتن تحولات مهم اسلام در آن از جایگاه خاصی برخوردارند که از این میان می توان مساجدی مانند مسجد الحرام و مسجد الاقصی را نام برد.

مسجد الاقصی که در شهر قدس قرار دارد به عنوان نخستین قبله گاه مسلمانان بوده به طوریکه خداوند متعال نام این مسجد را در کنار مسجدالحرام در قرآن کریم ذکر نموده است و عروج پیامبر گرامی اسلام از این مسجد صورت گرفت. این مسجد همواره مورد احترام و جایگاه خاصی در میان مسلمانان داشته و دارد. اما پس از اشغال فلسطین توسط صهیونیست های غاصب و تاسیس رژیم نامشروع صهیونیستی در این سرزمین قدسی سیاست تخریب قدس شریف و ساخت سازه ای نامشروع و بی اعتبار تحت عنوان معبد سلیمان در دستور کار صهیونیست ها قرار گرفت به طوری که قبل از اشغال این سرزمین توسط یهودیان صهیونیست ، سازمان هایی خود را برای نابودی و تخریب این بنای مقدس آماده کرده بودند ، چرا که شرط ظهور موعود یهود را ساخت معبد موهوم خود در این مکان می دانستند و به جهت به انجام رسیدن هدف شومشان با هزینه های بسیار هنگفت پروژه یهودی سازی قدس و تخریب مسجد الاقصی را پیگیری کردند.

این جریان در مردادماه سال 1348 شمسی مسجدالاقصی ، یکی از مقدس ترین مکان های مورد احترام ادیان آسمانی را به آتش کشیده و با این اقدام پیامدهایی نظیر اوج گیری اعتراضات شدید مردم فلسطین و همه مسلمانان جهان را در پی داشت که در نهایت به شکل گیری سازمان کنفرانس اسلامی در مهر ماه همان سال انجامید. در سال 2000 میلادی نیز نیروهای نظامی وارد بیت المقدس شده که این اقدام نیز سبب قیام سراسری فلسطینیان شد که به انتفاضه مسجد الاقصی مشهور شد که 5 سال به طول انجامید ، قیامی که با نشان دادن ظرفیت های امت اسلامی موجب شد اسراییل پس از 38 سال به ناچار اشغال غزه را پایان دهد.

در هفته های اخیر مجددا صهیونیست ها با به کارگیری همه ظرفیت های خود بار دیگر تجاوزی سازمان یافته را بر مسجد الاقصی صورت دادند که همانطور که انتظار می رفت بار دیگر با واکنش شدید فلسطینیان همراه شده و با هرامکانی برای جلوگیری از اقدامات متجاوزان جلوگیری نمایند.

ما دانشجویان انقلابی در این برهه از زمان که جهان پیج تاریخی خود را طی می کند نکاتی را مورد تاکید و تذکر قرار می دهیم:

1.      به برادران و خواهران مظلوم فلسطینی عرضه می داریم ایستادگی در برابر ظلم و تخریب شعائر اسلامی راهی است پر فراز نشیب اما صهیونیست های بزدل از سنگ های شما به مانند سلاحی پیشرفته می ترسند چون ایستادگی شما با ایمان آمیخته است . براستی که خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید :« واستقم کما امرت » . امروز شما با ایستادگی تمام عیار خود به لطف الهی بار دیگر بینی صهیونیست های را به خاک خواهید مالید. چرا که این رژیم در سراشیبی سقوط و تباهی بوده و  همانگونه رهبر معظم انقلاب فرمودند در کمتر از 25 سال دیگر اسرائیلی وجود نخواهد داشت. ان شالله

2.      نکته دوم خطاب به حاکمان مستکبر دول اسلامی که شیوه اداره و تصمیماتشان از اسلام بویی نبرده است که بدانند استکبار جهانی از شماها به عنوان ابزارهایی استفاده می کند و تازمانی که فایده ای داشته باشید از شما حمایت می کند اما به مجرد اینکه دیگر فایده ای برای مستکبرین نداشته باشید فرآیند فروپاشی کشور شما را نیز رقم خواهد زد که مصداق بارز آن دولت صدام است.

3.      روی دیگر سخنمان به سردمداران اسرائیل غاصب است ، بدانید که سراشیبی سقوط شما و دولت جعلی تان آغاز شده و به گفته رهبر معظم انقلاب نابودی شما بر اساس سنت الهی قطعی می باشد و امروز فلسطینیان با تجارب زیادی که در طول دوانتفاضه و جنگ های تمام عیاری که روی داده است تجارب بسیاری را به دست آورده و گروه های مقاومت به پیشرفت های بسیاری در مبارزات خود دست یافته اند و اقدامات شما در جهت تخریب مسجد الاقصی و سایر اقداماتی از این دست به منزله دست و پا زدن جهت خروج از باتلاقی است که نه تنها با عث خروج شما نمی گردد  بلکه شما را بیشتر در منجلاب فرو می برد و چه تیزبینانه رهبر معظم انقلاب در جواب مقامات اسراییلی فرمودند: اوّلاً شما ۲۵سال آینده را نخواهید دید. ان‌شاءالله تا ۲۵سال دیگر، به توفیق الهی و به فضل الهی چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت و در همین مدّت هم روحیّه‌ی اسلامیِ مبارز و حماسی و جهادی، یک لحظه صهیونیست‌ها را راحت نخواهد گذاشت؛ این را بدانند. ملّتها بیدار شده‌اند، می دانند دشمن کیست؛ حالا دولتها و بوقهای تبلیغاتی و مانند اینها می خواهند جای دشمن و دوست را عوض کنند، [امّا] به جایی نمی رسد. ملّتها -ملّتهای مسلمان، بخصوص ملّتهای منطقه- حواسشان جمع است و می دانند.

4.  نکته چهارم خطاب به مسئولین کشورمان است ، انتظار می رود مسئولین جمهوری اسلامی در کنار مظلومان فلسطینی باشند و از هر اقدامی در جهت حمایت از حقوق حقه ملت فلسطین و حریم شعائر اسلامی که امروزه مورد تعرض قرارگرفته دفاع کرده و همواره پرچمدار مبارزه  حمایت از مظلوم و مبارزه با ظلم و جور و ایستادگی در برابر اسلام و مسلمین باشند و بدانند که مواضع انفعالی باعث عزت و اعتلای جمهوری اسلامی نخواهد شد.

و من الله التوفیق

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران بزرگ

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000