پرینت

نشست سیاسی مهرماه 94/خوابگاه آزادی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

image6

به همت معاونت سیاسی پایگاه بسیج دانشجویی خوابگاه آزادی نشست سیاسی دانشجویی با سخنرانی دکتر محبوبی استاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) و هادی سیاسی نمونه کشوری روز دوشنبه  مورخه 13/7/1394 بعد نماز مغرب و عشا با حضور جمعی از دانشجویان در نمازخانه خوابگاه ازادی برگزار گردید.

موضوع سخنرانی : اندیشه های امام و بحث های سیاسی روز .

مهمترین محورهای سخنان ایشان :

یکی از مهمترین اندیشه های امام و اساسی ترین اندیشه ها حفظ حکومت اسلامی است

همانگونه که حضرت امام فرمودند:حفظ نظام از اوجب واجبات است.

همچنین حفظ نظام و حکومت اسلامی از اجرای احکام اسلامی واجبتر است.همانگونه که امام (ره) پس از کشتار حجاج در سال 1366 از حضور ملت ایران در مراسم حج تا دوسال امتناع فرمودند.اجرای مراسم حج مصداق اجرای احکام است  این عمل امام (ره) نشان دهنده ان است که اموری مهمتر از اجرای احکام اسلام وجود دارد .

از دیگر اندیشه های حضرت امام تشکیل حکومت اسلامی و ولایت فقیه است .

حفظ حکومت اسلامی و لزوم ان را میتوان به موضوع مذاکرات هسته ای و برجام نیز تعمیم داد.در مذاکرات و بحث هسته ای موضوع حفظ نظام اسلامی اساسی ترین نکته است .

هماهنگونه که مقام معظم رهبری  فرمودند که مذاکرات ما نه فتح الفتوح است و نه ترکمنچای .نه بد است و نه عالی .

ایشان در انتقاد از برخی افراد ادامه دادند : اقا پس از مذاکرات از تیم مذاکره کننده تشکر کردند.تیمی که ایشان توصیه کرده بودند بروید و کشتی بگیرید،چانه زنی کنید بعضی افراد به تیم مذاره کننده خائن میگویند.جلوتر از نظام و رهبری نباشیم .

دکتر محبوبی با اشاره به تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی گفتند ما نباید جلوتر از نظام باشیم.

عده ای برجام منحصر به این دولت میکنند در صورتی که این مذاکرات و توافق انجام شده حاصل تلاش های نظام است نه فقط دولتی خاص .

حتی حضرت اقا هم به تاثیر گذار بودن تحریم ها اشاره داشته اند.

ایشان با اشاره به تلاش های امریکا برای به زانو دراوردن ملت ایران در زمان جورج بوش امریکا دوبار سعی به حمله نظامی به ایران داشت که موفق نشد .

امریکا سه مرحله را برای تسلیم کردن ایران اسلامی پی گرفت 1- جنگ و حمله نظامی 2- صدور قطعنامه 3- مذاکره

ایشان اشاره کردند: البته امریکا با مذاکرات و توافق برای ایجاد برای بستری نفوذ در ساختار سیاسی فرهنگی و .... تلاش میکند.این نگرانی حضرت اقاست البته خطوط قرمز تا حدود زیادی حفظ گردیده یکی دیگر از تلاش های امریکا و دشمنان ، سرمایه گذاری روی افراد بلند پایه نظام از ابتدای انقلاب است مانند بنی صدر .ایشان در پایان به تعدادی از سوالات حضار پاسخ گفتند.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000