پرینت

۱۶۰ مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی؛ جنایات انگلستان علیه مردم ایران یک هولوکاست واقعی است

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

۱۶۰مسئول تحلیل وبررسی بسیج دانشجویی کشور بیانیه ای را در رابطه با بازگشایی سفارت انگلیس صادر کردند.

در قسمتی از این بیانیه آمده است: مثنوی هفتاد منی که انگلیسها از خود در باب جنایات بجا گذاشتند آنقدر گسترده است که می بایست در دادگاههای بین المللی مورد پیگیرد و محاکمه قرار بگیرند و نه تنها اینطور نبوده بلکه غرب و انگلستان، کشورهای دیگر را مورد چالش قرار می دهند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

سخن گفتن از انگلستان و نقض قوانین بین المللی و دخالتهای آشکار این کشور در سیاست کشورهای مختلف خصوصا کشورهای آسیایی و حتی اروپایی همواره یکی از نقاط دردناک تاریخ بوده است. دخالت و استعمار کشورهایی چون ایرلند، اسکاتلند، ولز که روزگاری همراه با انگلستان کشور و دولت بریتانیا را تشکیل می دادند و در حال حاضر به ظاهر جدا شده اند اما همچنان سایه ی استعمار را بر روی سر خود را احساس می کنند، از طرفی دخالت در کشورهایی چون هندوستان و عراق همگی روح و خوی استکباری انگلستان را تداعی می کنند.

اما کشوری دیگری در منطقه ی غرب آسیا وجود داشته که بیشترین هجمه را از طرف دولت متخاصم انگلستان متحمل شده است و آن ایران و دولت جمهوری اسلامی ایران است. لازم است با بازگشایی رسمی سفارت انگلستان در تهران و افتتاح رسمی دفتر بی بی سی در تهران نکاتی به صورت خلاصه همراه با اقدامات غیر انسانی دولت انگلستان در عرصه ها ی سیاسی و اقتصادی مرور شود:

از آغازین روزهای ارتباط گیری دولت و ملت ایران با دولت انگلستان که به دوران قاجار و حتی قبل تر از آن  تا عصر حاضر دولت انگلستان هیچگاه از خوی استکباری و رفتار مکارانه ی خود بازنگشته است و بطور بسیار موذیانه اقدامات جنایت آمیز خود را تکرار کرده است که به علت بزرگ و مستمر بودن این اقدامات بخشی از آنها به اختصار عنوان می شود:

1. ترور فیزیکی و هویتی شخصیتها

الف. از میان برداشتن و ترور شخصیتهای مخالف دولت انگلستان خصوصا در عصر مشروطیت که منجر به اعدام شهید شیخ فضل الله نوری شد.

ب. توطئه قتل امیرکبیر به علت مخالفت با سیاستهای استعماری مبارزه با ترویج بهاییت زاییده ی انگلیس

2. مقابله با قیامهای مردمی

الف. مقابله با نهضت ضد استعماری و استقلال طلبانه ی جنگل که منجر به شهادت میرزا کوچک خان شد.

ب. مقابله با قیام دلیران تنگستان که در نهایت شهید رییس علی دلواری را از بین بردند.

ج. همکاری و دادن نقشه ی راه به امریکا در ایجاد کودتای 28 مردادماه سال 1332 هجری شمسی برای ملی شدن صنعت نفت ایران

3. جدایی مناطق ارضی از ایران

الف. جدایی افغانستان از ایران در زمان قاجاریه که در آن دوران ((مستر مک نیل )) سفیر انگلستان باعث جدا شدن هرات از خاک ایران شد.

ب. در جریان جداسازی کشور فعلی بحرین از ایران، انگلیس نقش بسزایی داشته که موجب تصرف جزایر سه گانه ی ایرانیها تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی شد

ج. طرح جداسازی خوزستان با شروع انقلاب اسلامی و حمله به شهر خرمشهر با هدف نابودی انقلاب اسلامی

4. حمایت از تحریم های غیر قانونی و غیر انسانی علیه مردم ایران پس از انقلاب اسلامی ایران

الف. تحریم های اقتصادی به بهانه ی مذاکرات هسته ای

ب. تحریم های شخصیتهای سیاسی و نظامی به بهانه ی نقض حقوق بشر

5. حمایت،ایجاد، آموزش، و پذیرفتن گروهکهای تروریستی و تکفیری چون: سازمان مجاهدین خلق ایران، داعش، انجمن پادشاهی ایران، پژاک و حمایت از فتنه ی سال 1388 که کمکهای اطلاعاتی و اقتصادی خود را از طرق سفارت خود در تهران و کشورهای حاشیه ی خلیج فارس انجام دادند.

با همه ی این اوصاف و اقدامات جنایت آمیز انگلستان علیه مردم ایران، این مسائل را در کنار احتکار اقلام غذایی توسط تاجران انگلیسی و تشنج و نابودی بازار ایران از این طریق و صادرات اقلام غذایی ایران از طریق همین احتکار و فروش اقلام غذایی به کشورهای اروپایی که از فرط گرسنگی منجر به کشته شدن ده میلیون ایرانی طی  سالهای 1296-1298 پس از جنگ جهانی دوم شد را می توان قرار داده تا همگان از جمله دولتهای غربی بدانند که یک هولوکاست واقعی در ایران اتفاق افتاده است.

مثنوی هفتاد منی که انگلیسها از خود در باب جنایات بجا گذاشتند آنقدر گسترده است که می بایست در دادگاههای بین المللی مورد پیگیرد و محاکمه قرار بگیرند و نه تنها اینطور نبوده بلکه غرب و انگلستان، کشورهای دیگر را مورد چالش قرار می دهند.

دولت انگلستان بداند با بازگشایی رسمی سفارت خود در تهران رویکرد عدم اعتماد مردم متدین ایران و جناح حزب الله تغییری نکرده و این مردم ایران هستند که مانند گذشته مطالبه گر بوده و انگلیسی ها باید پاسخ گوی ملت ایران باشند.

دولتمردان انگلستان آگاه باشند افتتاح دفتر بی بی سی در تهران چیزی از خباثت های انگلستان را از اذهان مردم ایران کم نخواهد کرد.

دانشجویان انقلابی همچنان از مسئولین خود می‌خواهند که نسبت به خوی استکباری غربی ها خصوصا دولت انگلستان واکنش درخور نشان داده و در صورت فتنه گری های آتی و اقدامات مشابه سالهای پیشین دولت انگلستان که دوباره زمزمه های این اقدامات به گوش می رسد، با قاطعیت به مقابله با دولت انگلستان برخیزند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000