پرینت

نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران خطاب به نمایندگان مجلس

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان تهران در نامه ای خطاب به نمایندگان مجلس،خواستار بررسی کارشناسانه و موشکافانه توافقنامه هسته ای شد.

نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان تهران به نمایندگان مجلس به شرح ذیل است:


بسمه تعالی
نمایندگان محترم مردم شریف استان تهران
با سلام
  همانطور که مستحضرید رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر ضمن تشکر از تیم مذاکره کننده و هیات دولت فرمودند "برای تصویب متن برجام، یک مسیر قانونی پیش بینی شده ای وجود دارد که ان شاالله باید این مسیر را طی کند.انتظار ما این است که دست اندرکاران با دقت مصالح ملی را در نظر بگیرند و آنچه را تحویل ملت خواهند داد بتوانند با گردن افراشته در مقابل خدا هم ارایه بدهند"

اخیرا جناب آقای صالحی،در مصاحبه ای اظهار داشتند:"این متن،موافقت نامه، کنوانسیون، و یا معاهده بین المللی تلقی نمی شودبلکه آن را برنامه جامع اقدام مشترک نام گذاری کرده اند . با این حال وزارت امور خارجه متولی این  حوزه بوده و باید در این رابطه تصمیم بگیرند.."

جناب آقایان نماینده با توجه به سخنان آقای صالحی مواضع نمایندگان مجلس چه خواهد بود؟؟

آنجا که بر اساس کنوانسیون ۱۹۶۹ وین در رابطه با تصویب معاهدات بین المللی، یک توافق نامه بین المللی مکتوب می تواند هر نام و عنوانی داشته باشد و این عناوین هیچ تاثیری بر ماهیت حقوقی آن ندارد و همچنین بر اساس اصل ۷۷و ۱۲۵ قانون اساسی و نظریه تفسیری شورای نگهبان این معاهدات بین المللی می بایست به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و در نتیجه نام گذاری برجام هیچ تاثیری بر ماهیت توافق نامه ندارد .

- جناب آقایان نماینده براساس قانون وظیفه سهمگین بررسی و تصویب نتیجه توافقات هسته ای بر دوش شما نمایندگان محترم گذاشته شده است، اقدامات شما تا کنون نسبت به این مهم چه بوده است؟؟!

نماینده محترم مردم شریف استان تهران

انتظار می رفت که تیم مذاکره کننده با حضور در مجلس پاسخگوی سوال نمایندگان و تبیین بند های مشکوک و مبهم متن برجام باشد،اما تا کنون شاهد حضور کمرنگ  آنها بوده ایم.

در این صورت  به نظر می رسد عدم حضور  تیم مذاکره کننده در مجلس نتیجه کوتاهی نمایندگان در احضار تیم مذاکره کننده به مجلس بوده  است . مگر نه اینکه مجلس  باید در راس امور باشد؟

معتقدیم سخت ترین امتحان  برای هر فرد آزمون ولایت پذیری است. این روزها زمان آزمون سخت مجلس فرا رسیده وعزت و شرف ملت عزیز ایران در گرو تصمیمات  این روزهای شما است. قطعا حافظه ملت ایران اسامی ۲۸۸ نماینده مجلس نهم را  به خاطر خواهند سپرد و تاریخ برای نسل های آینده  این اسامی را باز گو خواهد کرد امید که نامی نیکو بر جای بگذارید.

ما دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان تهران از شما نمایندگان محترم درخواست احقاق حقوق ملت شریف از طریق بررسی کارشناسانه و موشکافانه این توافق را داریم. به دور از گرایش های سیاسی و فقط در حوزه منافع ملی را داریم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000