پرینت

عدم ارائه گزاره‌برگ ایرانی شائبه زیر پا گذاشته شدن خطوط قرمز نظام در مذاکرات را بیشتر می‌کند

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

خبرگزاری فارس: عدم ارائه گزاره‌برگ ایرانی شائبه زیر پا گذاشته شدن خطوط قرمز نظام در مذاکرات را بیشتر می‌کندشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ با انتشار بیانیه‌ای با تاکید بر اهمیت انتشار فکت شیت (گزاره‌برگ) ایرانی توسط مسئولان سیاست خارجی، اعلام کرد: اظهارات ضد و نقیض مسئولان در مورد فکت شیت ایرانی نگران کننده‌است.
در ابتدای این بیانیه آمده است: رهبر معظم انقلاب با نامگذاری سال جدید به نام دولت و ملت همدلی و همزبانی از همه ملت بزرگ ایران خواستند تا مسئولین دولتی را فرزندان خود دانسته که برای خدمتگزاری، اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بهبود وضعیت زندگی مردم در تلاشند. البته این همدلی و همزبانی بایستی دوطرفه  بوده تا باعث هم‌افزایی گشته و بدین صورت شرایط عبور از پیچ تاریخی را برای جمهوری اسلامی ایران آسان و کم هزینه کند.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ ادامه داد: ملت بایستی همواره حمایت خود را از دولت در اجرای طرح‌های صحیح و اصولی اعلام دارد و دولت هم اگر در مواردی مشاهده کرد که مردم دچار ابهام و سردرگمی در خصوص مسئله‌ای هستند با مواضع رسمی و قاطعانه این ابهام را از بین برده تا نگرانی‌های ثانویه نیز در رابطه با آینده کشور برطرف گردد.
همانگونه که ملت بزرگ ایران شاهد بودند در اواسط فروردین ماه پس از قرائت بیانیه لوزان، دولت آمریکا رسما اقدام به انتشار فکت شیت این بیانیه و مذاکرات لوزان کرد و از این طریق تفسیر و مواضع عملیاتی خود را نسبت به آینده مذاکرات هسته‌ای رسما اعلام کرد. آن چیزی که در فکت شیت (گزاره‌برگ) آمریکایی منتشر شد در برخی موارد کاملا با نظرات و موارد ادعایی مسئولین محترم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در تناقض بود. لغو تحریم‌ها و زمان آن از مهمترین خطوط قرمزی بود که رهبر معظم انقلاب در سخنان ابتدای سال خود تاکید کرده بودند که «رفع تحریم‌ها جزو موضوعات مذاکره است؛ نه نتیجه آن» و این موضوع تناقض شدیدی میان موارد ادعایی آمریکا و گفته‌های مسئولین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دارد و نگران کننده بودن این موضوع از این جهت است که مثلا در بحث تحریم‌ها این غرب است که باید برای برداشتن تحریم‌ها عمل کند و یقینا آنها به تفسیر خویش عمل خواهند کرد که این برای ما در صورت عدم تغییر تفسیر غربی‌ها از برخی واژگان فاجعه بار خواهد بود.

در ادامه تاکید شد: علاوه بر آن بحث‌هایی که در خصوص نظارت‌های  ویژه مطرح شده است بسیار خطرناک بوده و امنیت دفاعی کشور را تحت شعاع قرار می‌دهد به طوریکه مقام معظم رهبری روی این مسئله تاکید ویژه‌ای داشته و فرمودند:« هیچگونه شیوه نظارت غیر متعارف که ایران را به یک کشور اختصاصی از لحاظ نظارتها تبدیل کند، مورد قبول نیست و نظارتها باید تنها در محدوده همان نظارتهای متعارفی که در همه دنیا انجام میشود اعمال شود، نه بیشتر.» اما آن چه که نگران کننده‌تر است اظهارات ضد و نقیض مسئولین محترم جمهوری اسلامی ایران است که در خصوص انتشار فکت شیت ایرانی مطرح کرده اند. صالحی در جلسه غیرعلنی مجلس از در خواست رهبری در خصوص انتشار فکت شیت ایرانی سخن می‌گوید و پس از آن در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما آماده شدن فکت شیت ایرانی توسط سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه را اعلام می‌دارد و پس از آن ظریف اعلام می‌کند «توافقی منتشر نشده که بخواهیم فکت شیت آن را منتشر کنیم » و در نهایت رئیس جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری اعلام می‌کند که « فکت شیت ایرانی قبل از فکت شیت آمریکایی منتشر شده است» این اظهارات ضد و نقیض نشان دهنده این است که مسئولین سیاست خارجی قصد دارند از انتشار رسمی موارد توافق شده در لوزان طفره رفته که این شائبه زیر پا گذاشته شدن خطوط قرمز نظام در مذاکرات را بیشتر می‌کند.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ ادامه داد: از تیم مذاکره کننده و مسئولین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم تا به جهت افزایش هرچه بیشتر همدلی و همزبانی ملت و دولت و شفافیت مذاکرات اقدامات عاجل در جهت انتشار فکت شیت ایرانی را معمول داشته تا خاتمه بخش شائبه‌های پیش آمده باشد و کید دشمنان قسم خورده این اسلام و این ملت را خنثی کند. ما  همواره تیم مذاکره کننده را فرزندان این ملت دانسته و از تلاش بی‌وقفه این فرزندان حمایت کرده‌ایم اما حمایت از محتوای مذاکرات تنها پس از انتشار فکت شیت رسمی توسط وزارت امور خارجه امکان پذیر خواهد بود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000