پرینت

نامه دانشجویان بسیجی 15 دانشگاه کشور به رئیس دوره ای جنبش عدم تعهد:

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

Untitled-2-1به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی،دانشجویان بسیجی 15 دانشگاه سراسری کشور در نامه ای به دکتر روحانی ،بعنوان رییس دوره ای جنبش عدم تعهد از وی درخواست نمودند، هر چه سریع تر نسبت به ایجاد هماهنگی بین اعضای این جنبش به منظور اجماع بین المللی در حمایت همه جانبه از مردم مظلوم و انقلابی یمن و یافتن راه حلی برای پایان دادن به رنج های مردم بیگناه این کشور و محکومیت اقدام حاکمان رژیم سعودی؛ اقدام عاجل کند و دستگاه دیپلماسی کشور را مامور این امر مهم نماید.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:


بسمه تعالی

جناب آقای دکتر روحانی؛ ریاست محترم دوره ای جنبش عدم تعهد


با سلام 

چشمان بهت زده ی انسان قرن بیست و یکم شاهد از نیام برآمدن شمشیر عصبیت و ارتجاع توسط وهابیت آل سعود این فرزندان خلف ابوجهل و ابوسفیان است. جنایات کم سابقه ی روزهای اخیر که چهره ی کشور مظلوم یمن را به خون آغشته کرده، وجدان های بیدار در سراسر جهان را به تکاپو انداخته و افکار دغدغه مند جهانی را به فکر چاره جویی برای پایان دادن به این نسل کشی جنایتکارانه واداشته است. تصاویر کشتار زنان و کودکان بی دفاع یمنی اذهان مسلمانان را با خود به کوچه پس کوچه های تاریخ صدر اسلام می برد و همراه می کند با رنج هایی که مسلمانان مبارز آن دوران به جرم ابراز عقیده ی الهی شان تحمل می کردند. تصور زنان به خون غلتیده ی یمنی دل بی تاب انسان آزاده را همراه می کند با «سمیه» های صدر اسلام که برای دفاع از آزادگیشان جان خود را در طبق اخلاص قرار داده و خونشان را برای تقویت نهال مستحکم اسلام نثار کردند.

جنایات هولناکی که این روزها در یمن صورت می گیرد و مشاهده ی تصاویر دلخراش انبوه کودکان کشته ی یمنی بار دیگر ثابت می کند که حکام جنایت پیشه ی سعودی فرزندان به حق همان اعراب جاهلی هستند که کودکان بیگناه را به جرم جنسیت شان زنده به گور می کردند، همانان که خداوند بزرگ در قبال این اقدام شرم آورشان خطاب می کند: "بای ذنب قتلت".

نسل کشی مردم مظلوم یمن که تنها جرمشان انقلاب مشروع برای تعیین سرنوشت خود بوده است، توسط رژیم آل سعود که خود را عضو سازمان ملل متحد دانسته و لاجرم متعهد به رعایت قوانین بین المللی است در حالی صورت می گیرد که مغایرت آن با تمامی قوانین و معیارهای شناخته شده ی جهانی روشن تر از آن است که نیازی به ذکر آن باشد.

حکام آل سعود گمان می کنند که با انجام جنایت و به راه انداختن حمام خون می توانند فطرت الهی بیدار شده ی مسلمانان را بار دیگر به کمایی شیطانی بفرستند غافل از آنکه جریان قدرتمند بیداری اسلامی برای در هم کوبیدن کاخ ظالمان و دست نشاندگان شیطان در منطقه به حرکت درآمده و تا فروپاشی کامل آخرین پایگاههای کفر جهانی در کشورهای اسلامی و مهیا کردن زمینه های قیام نهایی از پا نخواهد نشست ان شاء الله.

جناب آقای روحانی؛

اگرچه وابستگی رژیم آل سعود به جبهه ی مستکبرین جهانی ادعاهای مضحک استقلال این رژیم را بی محتوا و غیرقابل پذیرش کرده است اما با کمال تاسف شاهدیم که رژیم متجاوز و کشور مورد تهاجم هر دو از اعضای جنبش عدم تعهد هستند. از همین رو نقش این جنبش در حل و فصل بحران فوق و پایان بخشیدن به نسل کشی جنایتکارانه می تواند نقشی برجسته و تعیین کننده باشد. 

از سوی دیگر شکی نیست که ریاست جمهوری اسلامی ایران بر این جنبش  فرصت مغتنمی است که می توان با فعال کردن و بکارگیری ظرفیت های آن اقدامی عملی برای جلوگیری از ادامه ی جنایات در یمن و محکومیت بین المللی رژیم متجاوز به عمل آورد.

با این تفاسیر مطالبه ی جدی جنبش دانشجویی کشور از جنابعالی به عنوان رئیس دوره ای جنبش عدم تعهد آن است که هر چه سریع تر نسبت به ایجاد هماهنگی بین اعضای این جنبش به منظور اجماع بین المللی در حمایت همه جانبه از مردم مظلوم و انقلابی یمن و یافتن راه حلی برای پایان دادن به رنج های مردم بیگناه این کشور و نیز محکومیت اقدام حاکمان رژیم سعودی؛ اقدام نموده و دستگاه دیپلماسی کشور را مامور انجام اقدامات فوری در این خصوص نمایید.

1)    دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله

2)    دانشگاه شهید بهشتی
3)    دانشگاه علم و صنعت
4)    دانشگاه تربیت مدرس

5)    دانشگاه سراسری تبریز
6)    دانشگاه سراسری محقق اردبیلی
7)    دانشگاه سراسری بوعلی
8)    دانشگاه سراسری ایلام
9)    دانشگاه سراسری واحد شهر کرد
10)    دانشگاه سراسری چمران اهواز
11)    دانشگاه سراسری شیراز 
12)    دانشگاه سراسری کردستان
13)    دانشگاه سراسری گلستان
14)    دانشگاه سراسری زنجان
15)    دانشگاه سراسری سمنان

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000