پرینت

حضور حداکثری پاکستانی ها و هندی ها در انتخابات بحرین!!!

نوشته شده توسط معاونت بررسی و تحلیل. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

شخصیتهای عرب و فعالان رسانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی، انتخابات پارلمانی بحرین را به دلیل مشارکت آشکار نمایندگان و رأی دهندگان بیگانه، به استهزا گرفتند.


به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، در پی انتشار تصاویری و فیلمهایی از رای دادن بسیاری از خارجی ها با تابعیت بحرینی در انتخابات پارلمانی این کشور، برخی از شخصیت های عرب و یا فعالان با نوشتن اظهارنظرهایی در صفحه های خود در شبکه های اجتماعی این انتخابات نمایشی را به استهزا گرفتند.

سایت خبری " مرآة البحرين" تأکید کرد که " جمال عید " رئیس شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر در پایگاه خود در توییتر نوشته است: " در انتخابات بحرین، حسین رای نداد زیرا او در زندان است، و علی نیز رای نخواهد داد چون تابعیتش سلب شده است."

جمال عید تأکید کرد: در این انتخابات نامزدها به زبان اردو برای شهروندان تابعیت گرفته "راجو" یا "کومار" سخنرانی می کنند.

" سالم زهران " مدیر مرکز رسانه ای " الارتکاز " در لبنان هم در صفحه تویتر خود نوشت: "به برادران هندی و پاکستانی در بحرین ، انتخابات دموکراتیک را تبریک می گویم."

وی افزود : "امیدواریم که در دوره های بعدی ، مردم بحرین دراین انتخابات شرکت کنند."

" حسين مرتضى " خبرنگار شبکه العالم نیز در صفحه خود در توییتر خاطرنشان کرد: "هند و پاکستان به شهروندان خود در بحرین، به خاطر مشارکت در انتخابات تبریک می گوید".

درحالیکه انتخابات نمایشی آل خلیفه از سوی احزاب و جریانهای مخالف و اکثریت مردم این کشور تحریم شده است؛ شمار قابل توجهی از بیگانگانی که در بحرین به آنها تابعیت داده شده، دیروز در انتخابات پارلمانی این کشور شرکت کردند.

اعطای تابعیت به بیگانگان در بحرین به صورت گسترده با وجود اعتراضهای مستمر داخلی و خارجی به این اقدام سیاسی رژیم آل خلیفه، درحالی صورت می گیرد که این رژیم تا کنون تابعیت شمار قابل توجهی از شهروندان این کشور را لغو کرده است.

فیلم های منتشر شده از برخی ستادهای تبلیغاتی نامزدهای انتخابات بحرین، بیانگر تلاش این نامزدها برای ارتباط با رأی دهندگانی است که زبان عربی بلد نیستنتد. به همین دلیل نامزدها برای ارتباط برقرار کردن با رأی دهندگان مجبور هستند از مترجم استفاده کنند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000