پرینت

فراخوان جهادی

جهادی96-سایت

ایام تعطیل برای دانشجویان بهترین اوقات فراغت است؛ وقتی که می‌شود آن را با هر گونه فعالیتی پر کرد؛هرچند برخی نیز اعتقادی به پر کردن وقت ندارند و فقط از این ایام برای استراحت استفاده می‌کنند.

یکی از فعالیت‌هایی که در سال‌های اخیر بین دانشجویان برای سپری کردن ایام تعطیلی شهرت پیدا کرده،اردوهای جهادی است؛ اما ماهیت آن با اردوهای دانشجویی زمین تا آسمان تفاوت دارد.

 دانشجویانی که یک ترم یا بعضا یکسال درس خوانده‌اند و خسته از تحصیل، نیاز به استراحت و تفریح دارندبرای شرکت در اردوهای جهادی سر و دست می‌شکنند؛ این دانشجویان در حالی که می‌توانند تعطیلات را درکنار خانواده باشند و یا از تعطیلات تابستان به عنوان یک فرصت شغلی و اقتصادی خوب استفاده کنند، بهمحروم ترین مناطق کشور که حتی از امکانات اولیه زندگی اعم از آب و برق و گاز محرومند سفر می‌کنند.

ذهنیت غالب دانشجویان و عموم مردم از اردوهای جهادی، فعالیت‌های عمرانی است در حالی که این فقطبخشی از فعالیت دانشجویان در اردوهای جهادی است؛ گروهای جهادی در دانشگاه‌های مختلف از سراسرکشور، با هدف‌های متنوعی راهی مناطق محروم کشور می‌شوند.

گروههای جهادی در قالب‌های عمرانی، فرهنگی و درمانی به مناطق محروم کشور سفر می‌کنند و با ساختمسجد، مدرسه، درمانگاه، سالن ورزشی و برگزاری کلاسهای تربیتی و پرورشی برای کودکان و همچنین ارائهخدمات درمانی به ساکنین منطقه در همان مدت چند روزه اعزام، سهم خود را با هموطن محروم خود قسمتمی‌کنند.

جهادی عمرانی

جهادگران کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) نیز همهساله با حضور در مناطق محروم در اقصی نقاط کشور در زمینه های عمرانی،فرهنگی،اشتغالزاییو بویژه بهداشتی -درمانی به محرومیت زدایی می پردازند.

این کانون در نظر دارد در تابستان 96 تیم بهداشتی - درمانی و فرهنگی به مناطق محروم استان تهران و نیز تیم عمرانی-فرهنگی به مناطق زلزله زده استان خراسال شمالی اعزام نماید.دانشجویان، پزشکان ،دندانپزشکان ،اساتید و فارغالتحصیلان میتوانند با مراجعه به لینک زیر ، جهت حضور در این اردوها اعلام آمادگینمایند.

همچنین کلیه علاقمندان میتوانند با ارسال نام و نام خانوادگی خود و نیز زمینه فعالیت خود به آی دی تلگرامی @jahaadi96 و ارسال به آی دی تلگرامی @jahhadi96_omrani   ثبت نام نمایند.

 کانون یاوران جهادگر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) از همه ی علاقمنداندعوت به همکاری می نماید؛

لینک ثبت نام 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000