پرینت

مرحله سوم اردوی جهادی روستای اسماعیل آباد+تصاویر

photo 2016-03-05 23-15-25

حدود دو ماه می گذرد از روزی که جمعی از اعضای کانون یاوران جهادگر برای اولین بار در روستای اسماعیل آباد حاضر شدند.

در همین زمینه گزارشی نوشتیم که در رسانه های کشور بازتاب یافت:

«40 خانوار ۴۰ کیلومتر آن‌سوتر چسبیده به پایتخت روز را شب می‌کنند، چندسالی از بی‌آبی سخت گذشته. تنها چشمه‌ روستای اسماعیل‌آباد زاویه هم خشک شده، آنقدر خشک که وقتی می‌خواستند کانال‌کشی کنند و آب را پای درخت‌ها ببرند، منصرف شدند و عطایش را به لقایش بخشیدند.

 از بی‌آبی، بیماری هم به جانشان افتاده زن‌ها و بچه‌هاشان دچار بیماری‌های عفونی شده‌اند. آب که‌ ندارند گاز پیشکش، برای حمام، باید دیگ را از آب تانکری که هفته‌ای یک‌بار پر می‌شود و به روستا می‌آید، پر کنند، با آتش نفت بشکه‌هایی که حالا خالی‌اند، گرم کنند و... . گاهی اگر کسی یا کسانی به آنها سری بزنند و حالی از آنها بپرسند، حالی از روستائیانی که روستایشان آغاز بیابان است، آغاز بی‌ابان، «بی‌تابلو»، «بی‌جاده»، همین چندوقت پیش، زن جوانی که چند قدم بیشتر تا مادر شدن نداشت، به خاطر همین «بی‌چیز»ها مُرد و نوزاد به زاد نرسیده‌اش هم از خیر دیدن دنیا گذشت. ۴۰ خانوار ۴۰ کیلومتر آن‌سوتر چسبیده به پایتخت روز را شب می‌کنند...»

آن روز شاید خودمان هم باورمان نمی شد کار با این سرعت بگیرد. دعای مردم محروم و کمک همه جانبه مردمی باعث شد در کمتر از دو ماه کارهای زیر ساختی خیلی خوبی انجام شود و حدود 3 اردو برگزار گردد.

در ادامه گزارش تصویری اردوی 13 و 14 اسفندماه به خدمتتان تقدیم می گردد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000