پرینت

گودرزی در افتتاحیه دوره‌های خط امام(ره): بسیج‌دانشجویی پرچم مبارزه با مفاسداقتصادی رابلندکرده‌است

امروز افتتاحیه دوره های خط امام با حضور آیت الله حائری شیرازی عضو مجلس خبرگان رهبری، داوود گودرزی رئیس سازمان بسیج دانشجویی در مجتمع 13 آبان برگزار شد.

در این برنامه داوود گودرزی گفت: فرصتی برای ادای دین به انقلاب نمانده است تحولات فرهنگی و ابزارها بسیار گسترده شده 36 سال از انقلاب را پشت سر گذاشته ایم و در زمان هایی پیشرفت معجزه آسایی داشتیم و در برخی موارد با کمبودها مواجه بودیم.

وی تصریح کرد: وقتی که به جلو پیش می‌رویم، پیچیدگی بیشتری را شاهد هستیم. فرصت و تهدید وجود دارد باید برای آینده انقلاب دغدغه داشته باشیم.

 

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال 92 از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: رهبری نگاه جدی به موضوع اقتصاد مقاومتی دارند. اقتصاد سالم و مبارزه با مفاسد اقتصادی دو روی سکه ای هستند که اگر بتوانیم اقتصاد کشوری را سالم کنیم در واقع بخش عمده ای از اقتصاد مقاومتی حل شده و هم چنین اگر اقتصاد مقاومتی در کشوری شکل بگیرد ریشه مفاسد اقتصادی از کشور از میان می‌رود.

وی افزود: چند سالی است که بسیج دانشجویی در فضای مطالبه گری کارهایی پیرامون مبارزه با مفاسد اقتصادی انجام می‌دهد که از سال گذشته تمرکز جدی بر این مقوله داشته‌ایم که به لطف خدا بار دیگر توانستیم پرچم مبارزه با مفاسد اقتصادی را بلند کنیم.

گودرزی اضافه کرد: قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی روز بعد از دیدار تشکل‌های دانشگاهی با رهبر معظم انقلاب رونمایی شد که قرار است متولی این قرارگاه معاونت سازندگی باشد 1174 گروه جهادی در این قرارگاه قرار دارند افرادی که در این قرارگاه عضوند دغدغه مشکلات اقتصادی کشور را داشته و با اراده قوی آمده‌اند که از میان ببرند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی با بیان این که اگر مردم و گروه‌های دانشجویی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی پای کار بیایند قطعا آینده روشنی در انتظار کشورمان است تاکید کرد: دبیرخانه و شعبات استانی این قرارگاه تکمیل شده است همان طور که می‌دانید سال هاست با این موضوع در کشورمان درگیریم ولی سوالی مطرح می‌شود که چرا تاکنون مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی صورت نگرفته است و چرا روز به روز افزایش پیدا می‌کند؟

وی ادامه داد: در پاسخ باید گفت که رویکرد مبارزه با فساد درست نبوده و به جای توجه به زیرساخت‌ها منتظر شکل گرفتن مصداق های بابک زنجانی بودند این آخر حرف نیست و اقداماتی می بایست باشد که امثال بابک زنجانی نتوانند فسادی را انجام دهند.

گودرزی با بیان این که متاسفانه در دستگاه‌ها مفاسد اقتصادی به راحتی صورت می‌گیرد بیان داشت: می بایست کاری کنیم که کاغذ از میان رفته چرا که وقتی کاغذی نباشد جعلی صورت نمی‌گیرد فرمول فساد و کشف آن را طوری تنظیم کنیم که احتمال کشف جرم را بالا برده و شیوه برخورد با مجرم را هم بدانیم.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: بحث دیگر مبارزه با مفاسد اقتصادی مبارزه سیستمی با مفاسد است رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان بارها تاکید کردند که انقلاب اسلامی در درون دارای چالش‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی و عقب ماندگی‌های علمی است که جوانان باید به این بحث ورود کنند تا مشکلات از میان برود.

وی با بیان اینکه روشنگری افکار عمومی یکی از مهمترین ابزارهای بسیج دانشجویی می‌باشد در پایان خاطر نشان کرد: تاکنون مطالبه جدی پیرامون مفاسد اقتصادی صورت نگرفته است همه مدعی هستیم که فساد در حال پیشروی بوده ولی یقه گیری هوشمندانه ای را شاهد نبودیم مقوله گفتمان سازی و دیپلماسی افکار عمومی به دست ماست و نباید دست کم گرفته شود.

در پایان به رسم ادب از تمام شما جهاد گران عرصه اقتصاد مقاومتی بابت زحمت هایتان تشکر می کنم با هر رویکردی این اردوها را برگزار کنید و در این مسیر از تجارب دیگر افراد درس بگیرید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000