پرینت

جشن فارغ التحصیلی دانشجویان برگزار شد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

 

مراسم جشن فارغ التحصلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با حضور مسئولین دانشگاه ، دانشجویان و خانواده دانشجویان برگزار گردید.
دکتر متولیان معاون هماهنگ کننده دانشگاه و امام جمعه موقت تهران حجه الاسلام و المسلمین صدیقی از سخنرانان این مراسم بودند ، گفتنی است پس از سخنرانی ها مراسم با اجرای پانتومیم ادامه یافت و پس از اجرای پانتومیم از دانشجویان برتر هر رشته تقدیر به عمل آمد.

دکتر متولیان معاون هماهنگ کننده دانشگاه بقیه الله (عج) ضمن تبریک به دانشجویان فارغ التحصیل گفت: شغلی را که انتخاب کردید فقط جنبه مادی ندارد و برای خدمت به مردمی است که در سال های طبابت با سلامتشان در ارتباط خواهید بود . رشته ای که شما انتخاب کردید منجر به تقرب به خدا می شود، زیرا تمام هدف این رشته رسیدن به معرفت شناسی و خدا شناسی است. همه ی رشته ها اینگونه نیست. برای مثال یک نفر در رشته مهندسی اگر چه خدمت به مردم می رساند، اما مانند رشته پزشکی نیست که هر لحظه خدمت به مردم کند. علوم پزشکی کارش مرتبط با زندگی مردم است، در رشته ما هیچ کس گرفتار مسایل مالی نخواهد شد. نگران مسایل مادی نباشید، اما یادتان باشد که نگاه معرفت شناسانه داشته باشید.

متولیان در زمینه جشن فارغ التحصیلی دانشجویان اضافه کرد: نگاه شما به برنامه امروز نباید جشن فارغ التحصیلی باشد باید نگاهتان به برنامه امروز جشن دانش آموختگی باشد. شما باید عملی تر نگاه کنید؛ چرا که از هم اکنون بیشتر با مردم در ارتباط هستید یعنی هیچ موقع این مباحث را از خودتان جدا نمی کنید. برخی اوقات من خودم از پرستار ها در اتاق عمل مسایلی را یاد می گیرم و خیلی خوشحال می شوم که چقدر پرستار ما خوب مطالعه کرده و دانش خوبی دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: خواهش من از دانشجویان این است که دردمندی بیماران برای جامعه پزشکان طبیعی نشود. باید جامعه پزشکی ما بداند که اگر پزشک یا پرستار دقت نکند می تواند با جان یک بیمار بازی شود. برای مثال ساعت های تزریق آنتی بیوتیک خیلی مهم است.

وی تاکید کرد: شغل ما ایجاب می کند که برخی اوقات با خدا خلوت کنیم. ارتباط با خدا باید خیلی قوی باشد. مخصوصا اینکه شما دانشجویان پاسدار هستید. همانطور که رهبر ما فرمودند شما باید در مقابل هر دردمندی احساستان بر انگیخته شود و حس یاری رساندتان بالا باشد که این نشان فرهنگ پاسداری است و بخش عظیمی از این فرهنگ بر گرفته از بزرگان و شهدا است.

در ادامه این برنامه امام جمعه موقت تهران حجه الاسلام والمسلمین صدیقی طی بیاناتی به اهمیت آزمون های الهی در این دنیا پرداخت و گفت: انسان همیشه در حال امتحان دادن است در برابر همسایه، پدر ، مادر ، همسر و استاد آزمون پس می دهیم. ان شا الله خوب از دنیا برویم و آزمونهایمان را با موفقیت به پایان برسانیم.

صدیقی در ادامه ضمن تاکید بر هم راستایی معرفت دینی و معرفت عقلانی به دانشجویان فارغ التحصیل گفت: در کنار علم آموزی معرفت شناسی دینی خود را بالا ببرید. سوره ی ملک را زیاد بخوانید.

وی در ادامه به اهمیت کتاب و مطالعه برای دانشجویان پرداخت و چند کتاب ازجمله منازل الاخره حاج عباس قمی، خودشناسی برای خود سازی علامه مصباح یزدی و گناهان کبیره آیت الله دستغیب و راه تکامل دکتر احمد امین را جهت مطالعه دانشجویان پیشنهاد داد .

امام جمعه موقت تهران تاکید به حضور قرآن در زندگی شخصی کرد و برای تزکیه ی نفس انسان اشاره به چند سوره ی قرآن نمود و افزود : قرآن برترین کتب در درس اخلاق است. 12حکمت در سوره ی اسرا است. سوره ی مومنون ،سوره لقمان و سوره ی فرقان دارای بار اخلاقی و معنوی بالا است و اگر کسی این سوره ها را بخواند و ملاک شیوه ی زندگی خود را درس های قرآنی قرار دهد انسانی با نفس تزکیه داده شده خواهد بود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000