پرینت

تصاویر/ مانور ترومای دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

 DSC0237

مانور ترومای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با عنوان شهید رهنمون عصر روز یکشنبه با حضور مشترک عوامل شهرداری، هلال احمر، اورژانس، ناجا، راهور و قرارگاه امنیتی ثارالله تهران در بیمارستان های فوق تخصصی نجمیه و بقیه الله(عج) برگزار شد.

دبیر اجرایی قطب علمی و آموزشی ترومای کشور در خصوص برگزاری این مانور گفت: مانور ترومای شهید رهنمون امسال برای سومین بار در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم (عج) و برای نخستین بار در بیمارستان فوق تخصصی نجمیه برگزار شد.

دکتر ابراهیم متولیان افزود: یکی از ماموریت های بیمارستان ها آمادگی کامل در شرایط بحرانی مانند بروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و انفجار است.

وی با اشاره به اینکه ایران یکی از کشورهای حادثه خیز جهان محسوب می شود، گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده هر ساله یک مانور در سطح شهر تهران برای حفظ آمادگی در مواقع بروز بحران در دانشگاه بقیه الله الاعظم (عج) برگزار می شود.

وی افزود: این مانور امدادی شامل مدیریت بحران، انتقال مجروحان و حادثه دیدگان به نزدیک ترین مراکز درمانی و همچنین انجام مرحله تریاژ یعنی الویت بندی مجروحان به نحو مطلوب است.

متولیان اظهار کرد: کشورهایی که حتی در طول چند سال گذشته جنگ و حتی حوادث غیر مترقبه طبیعی نیز نداشته اند، باید برای مقابله با حوادث سنگین ستاد بحران تشکیل دهند.

وی افزود: این مانور براساس سناریو و برنامه ریزی از پیش تعیین شده به ویژه به صورت عمد در زمان اوج ترافیک شهری برگزار شده است.

متولیان گفت: هدف از اجرای این مانور در این زمان اوج تردد شهری را کنترل و هدایت ترافیک شهری در شرایط بحرانی با هماهنگی پلیس راهور، اورژانس و هلال احمر، شهرداری و دیگر نهادهای مسوول عنوان کرد.

به گفته وی، براساس سناریو نوشته شده 53 نفر مجروح فرضی به ورزشگاه حیدریان در خیابان حافظ منتقل شدند تا پس از تریا و اقدامات اولیه پزشکی از جمله رگ گیری و تزریق سرم با زمانبندی افراد با مصدومیت شدید را به بیمارستان نجمیه انتقال داده شد.

متولیان گفت: در این مرحله افراد با جراحات شدید از طریق نزدیک ترین محل پد هلیکوپتر در میدان حر به بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) منتقل شدند.

وی با اشاره به انتقال 38 مجروح با شرایط حاد به بیمارستان بقیه الله (عج) اظهار کرد: تعداد 10 نفر بوسیله بالگرد و بقیه با 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به بیمارستان بقیه الله (عج) منتقل شدند.

این مانور با حضور رییس پلیس راهور تهران بزرگ، رییس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) و جمعی از فرماندهان سپاه محمدرسول الله (ص) تهران برگزار شد.

در این مانور به همت معاونت اجرایی حوزه بسیج دانشجویی،50 نفر از دانشجویان در قالب امدادگر،مجروح و ... از طریق هوایی و زمینی در محل برگزاری، حضور یافته و ایفای نقش نمودند.

 

 

حاشیه ها

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000