پرینت

همایش علمی دانشگاه تراز انقلاب اسلامی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار معاونت

photo 2017-12-15 12-04-28

همایش دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی از صبح امروز (پنجشنبه، 23 آذر) در سالن همایش های صدرا با سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران، سرلشکر عزیز جعفری و حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی آغاز شد.

در ابتدای این همایش دکتر جلالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) ضمن عرض خیر مقدم به سرلشکر جعفری توضیحاتی پیرامون مولفه های دانشگاه در تراز انقلاب سلامی ارائه داد و گفت: دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی دانشگاهی است که هم دارای روحیه ی جهادی و انقلابی و هم دارای رویکرد علمی باشد.

دکتر جلالی افزود:  ایجاد تحول در دانشگاه‌های کشور در تراز انقلاب اسلامی، نیازمند پیشرفت علمی، تلاش بی وقفه و امید به آینده است.

رئیس دانشگاه بقیه الله (عج) در ادامه خاطر نشان کرد: دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی دارای محیط نوگرا و در صف شکل‌گیری تمدن اسلامی است. علم در دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی باید در خدمت انسانیت، صلح و امنیت و مبارزه با ظلم و فساد باشد.

سخنران دوم این همایش، سرلشکر عزیز جعفری؛ فرمانده کل سپاه پاسداران ضمن با اهمیت برشمردن دانشگاههای کشور برای حفاظت از انقلاب اسلامی گفت: دانشگاههای سپاه باید از سایر دانشگاههای کشور بیشتر متعهد به آموزش مبانی و مفاهیم مولفه های اسلامی باشد. آنچه که وجه مشترک همه دانشگاه‌های سپاه است، پاسداری از انقلاب اسلامی است. این موضوع یعنی تربیت یک پاسدار در تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه‌های سپاه آموزش داده می‌شود موضوعی است که قدری مورد غفلت قرار گرفته است  که با برگزاری این همایش به دنبال رفع آن هستیم.

سرلشکر جعفری در ادامه خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی دو وجه اساسی خارجی و داخلی دارد؛ بعد خارجی آن در مقاومت اسلامی که در منطقه و جهان در حال گسترش است، نمایانگر است و پیروزی های این جبهه به شکل شگفت انگیز و پی در پی در حال وقوع است. امروز باید به دنبال تثبیت این پیروزی‌ها باشیم، این پیروزی ها ثمره تلاش جمعی از مجاهدان انقلاب اسلامی است و پیامد آن امداد غیبی است که شامل حال انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: در طول ٢٠ سال اخیر شاهد پیروزی های صد در صدی و پی در پی جبهه مقاومت و شکست دشمنان انقلاب اسلامی در تمام کشورهای منطقه خاورمیانه هستیم.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه تمام این توطئه ها که توسط آمریکایی ها، اسرائیلی ها، سعودی ها و برخی کشورهای منطقه بوده است امروز شکست خورده است گفت: استکبار ستیزی مهمترین اصل انقلاب اسلامی است و چون این اصل به صورت کامل اجرا شده، شاهد شکست استکبار هستیم و پرچمدار این حرکت رهبر معظم انقلاب اسلامی است که البته فقط منحصر به ملت ایران نیست و ملت های منطقه هم به دنبال اجرای این اصل هستند.

وی با بیان اینکه امروز اگر می‌خواهیم دانشگاه را به تراز انقلاب اسلامی برسانیم باید با نگاه به تکمیل ابعاد داخلی انقلاب اسلامی این راه را ادامه دهیم اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تمام مشکلاتی که در داخل کشور دارد امروز در وضع خوبی به سر می برد.

سرلشکر جعفری ادامه داد: البته باید توجه کرد که در حوزه دفاع و امنیت پیشرفت های خوبی در داخل کشور داشته ایم اما در سایر ابعاد مانند اقتصادی، اجتماعی و سیاسی نیاز به تلاش بیشتری است.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی فعلی، پاسداری محافظه کارانه است، اما پاسداری از انقلاب اسلامی پیشرفت کننده، پاسداری از انقلاب اسلامی غیرمخافظه کارانه است.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه موانع بسیار زیادی بر سر راه پیشرفت انقلاب اسلامی در داخل کشور وجود دارد تصریح کرد: متاسفانه در سبک مدیریت جامعه امروز با سبک های غربی و لیبرالیسم مواجهیم که با فرهنگ و سبک اسلامی در تضاد است.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: رشد علمی شرط لازم است اما آنچه که یک دانشگاه را در تراز انقلاب اسلامی می سازد توجه به ابعاد معنوی و تربیتی است که باید بر بستر این رشد علمی سوار باشد.«دفاع از انقلاب اسلامی فقط اسلحه دست گرفتن نیست، بارها شاهد بودم افرادی نزد مقام معظم رهبری تقاضای رفتن به سوریه را می کردند اما رهبری آنها را به تلاش در عرصه های دیگر توصیه کردند.»

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه امروز از تهدیدات امنیتی و دفاعی عبور کرده ایم گفت: البته این تهدیدات هنوز وجود دارد اما به سادگی آنها را رفع می کنیم زیرا سخت ترین تهدیدات و فتنه های داخلی را پشت سر گذاشته ایم. اینطور می‌شود گفت که امروز ساده ترین تهدیدات ما تهدیدات امنیتی و دفاعی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز موضوع دفاع و امنیت از مرزهای ایران فراتر رفته است و در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران انجام می شود. این در حالی است که تهدیدات اصلی علیه کشور، تهدیدات نرم در عرصه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی است.

گفتنی است همایش علمی دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی تا عصر امروز با برگزار پنل های تخصصی ادامه خواهد یافت.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000