پرینت

آغاز رسمی سومین دوره تابستانی طرح تربیتی معرفتی کاظم

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار معاونت

IMG 4982

سومین دوره تابستانی طرح تربیتی معرفتی کاظم (کادرسازی انقلاب و ظهور موعود) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه از صبح امروز با حضور فرمانده دانشگاه و جمعی از مسئولین دانشگاه ویژه دانشجویان رسما آغاز شد.

دکتر جلالی،فرمانده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله در آیین افتتاحیه این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا مخصوصا شهدای مدافع حرم و تهنیت ایام عرفه و عید قربان بحث خود را با چند پرسش پیرامون دانشگاه طراز انقلاب اسلامی آغاز و به بررسی ضرورت و الزامات این مهم پرداختند.

همچنین به اهمیت دانشگاه در گام برداشتن در مسیر تحقق دولت اسلامی پرداختند و از دانشگاه طراز اسلامی به عنوان الگودهنده و راهنمای دولت اسلامی یاد کردند.در ادامه معیارهای دانشگاه طراز اسلامی را با توجه به سخنان مقام معظم رهبری در چند بعد دنبال کردند:

۱-اسلامی بودن دانشگاه و اولویت تعلیم و تربیت بر آموزش و قدسیت بخشیدن به علم با بهره از "العلم نور" در کلام رهبری و شرح این موضوع.

۲-تولید علم به عنوان یک ارزش حقیقی و توضیح این موضوع در کلام و منویات رهبری.

۳-تربیت،آموزش و یادگیری و دست یابی به استاد و دانشجوی تراز در همه ابعاد شخصیتی.

در پایان ایشان اصلی ترین هدف از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله را ایجاد الگو در همه ابعاد دانشجویی،استاد و .... برشمردند و با تقدیر از تلاشهای صورت گرفته از جمله طرح تربیتی معرفتی کاظم این مهم را در آینده نزدیک دست یافتنی دانستند.


در حاشیه مراسم افتتاحیه ، تابلوی اهدایی آستان قدس رضوی به بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، تقدیم دکتر جلالی گردید ، همچنین از نفرات برتر درسی رشته ورودی های مختلف با حضور تقدیر بعمل آمد .


لازم بذکر است سومین دوره تابستانی طرح تربیتی معرفتی کاظم(کادرسازی انقلاب و ظهور موعود) به همت بسیج دانشجویی دانشگاه ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله از ۷ شهریور ماه ماه در تهران آغاز میشود در این نشست در سه محور تبیین جایگاه دانشگاه آرمانی در تراز مهدویت ، اصول رشد و کادر سازی و روش های تربیتی و مهارتی در بسیج دانشجویی و بررسی و تحلیل مسائل سیاست داخلی در قالب همایش، سخنرانی و گعده برگزار می شود.


گفتنی است در این نشست دکتر کدخدایی عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان با موضوع جایگاه شورای نگهبان در جمهوری اسلامی ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر صالح نیا امام جمعه غرب تهران با موضوع دانشگاه آرمانی در تراز مهدویت ، سردار فتحیان رئیس موسسه بهداری رزمی با موضوع بهداری دفاع مقدس و طب رزم، دکتر گنجی مدیر مسئول روزنامه جوان سخنرانی می کنند.


لازم به ذکر است این دوره با هدف ایجاد جامعه علوم پزشکی مهدوی و نقش آفرینی دانشجویان علوم پزشکی جهت تسهیل امر فرج" از ۷ تا ۱۲ شهریور ماه در تهران و مشهد برگزار می شود.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000