پرینت

سخنان حضرت آیت الله جاودان در باب امر به معروف و نهی از منکر

نوشته شده توسط معاونت تربیت و تعالی. ارسال شده در اخبار معاونت

 

l 139302191414 37

 حضرت آیت الله جاودان:

 امر به معروف و نهی از منکر جزء شئون اصلی همه ائمه ماست. حالا ما از رسول خدا شروع می کنیم. حتی درمورد ایشان همین را می گوییم. امر به معروف و نهی از منکر جزء شئون اصلی امامت و پیغمبری است. امر به معروف و نهی از منکر. من زیارت رسول خدا را می خوانم. تند تند هم می خوانم. اَلسَّلامُ عَلَیک یا رَسُولَ اللّهِ اَلسَّلامُ عَلَیک یا نَبِی اللّهِ اَلسَّلامُ عَلَیک یا مُحَمَّدَ بْنَ عَبْدِ اللّهِ اَلسَّلامُ عَلَیک یا خاتَمَ النَّبِیینَ اَشْهَدُ اَنَّک قَدْ بَلَّغْتَ الرِّسالَةَ من شهادت می دهم که تو رسالتی را که به عهده داشتی، تبلیغ کردی. کم نگذاشتی.

 این حرف خیلی بزرگی است. یک ذره کوتاهی نکردی. باید امیرالمومنین را به مردم معرفی کنی. به اندازه کافی کردی. باید قرآن را به دست مردم می رساندی. کردی. هرچه لازم بود انجام دادی. وَاَقَمْتَ الصَّلوةَ نماز را به پا داشتی و زکات را ادا کردی. وَاَمَرْتَ بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَیتَ عَنِ الْمُنْکرِ. عه. یک بخشی از شان پیامبر هم امر به معروف و نهی از منکر است. ببینید دو سه تا، چهارتا حرف بیشتر نزد. فرمود تو رسالتت را ادا کردی. نماز را به پا داشتی. زکات را ادا کردی. امر به معروف و نهی از منکر کردی. به سرعت می گذریم و خدمت امیرالمومنین می رویم. اینها یک تکه هایی است که من از زیارت نامه های آن بزرگواران انتخاب کردم. زیارت نامه های ائمه یک مرکز بزرگی از معارف است. درونش گاهی یک حرف هایی آمده که جای دیگر نیست. از معارف. الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي أَكْرَمَنِي بِمَعْرِفَتِهِ وَ مَعْرِفَةِ رَسُولِهِ وَ مَنْ فَرَضَ عَلَيَّ طَاعَتَهُ‏ من خدا را حمد می کنم که من را گرامی داشت که من او را می شناسم. این که ما خدا را می شناسیم، همین اندازه اندکی که خدا را می شناسیم انقدر قیمت دارد. وقتی در ترازوهای روز قیامت می گذارند همین مقدار اندک و ضعیفی که ما خدا را می شناسیم، در روز قیامت قیمتی ترین عمل ماست.

سلامتی همه علمای عامل صلوات.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000