پرینت

گزارش اولین روز دوره تابستانی طرح تربیتی کاظم+تصاویر

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار معاونت

DSC 0158

اولین برنامه پس از آئین افتتاحیه،کارگاه تبیین وظیفه دانشجویی بسیجی با حضور جناب آقای جزینی معاون تشکیلات و امور واحدهای  ناحیه ی بسیج دانشجویی تهران بزرگ بود.

وی در دیدار با اعضای طرح کاظم ضمن اشاره به مشکلات موجود درعرصه ی آموزشی فرهنگی تربیتی در کشور دعوت به بصیرت افزایی وافزایش تفکر خلاق وتحلیلی در حل مشکلات با کار هایی مثل شرکت در گروههای مختلف مخالف وموافق کرد.

در ادامه ایشان گفتند: معرفت،مهارت وتربیت ما از امور مهمی هستند که همراه بابصیرت باید افزایش یابند.

 

ارزیابی قرآنی شرکت کنندگان در طرح، دیگر برنامه روز اول بود.

 

برنامه بعدی روز اول، نشست دانشجویان با سردار شعبانی معاون عملیات قرارگاه ثارالله با محوریت گفتمان انقلاب اسلامی و تحولات منطقه بود.

 

گعده های شبانه پایان بخش اولین روز طرح تربیتی معرفتی کاظم بود.

 

این  نشست صمیمی با صحبت های حاج آقا دهقان آغاز گردید ایشان ضمن تبریک ایام دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س)و امام رضا(ع) در خصوص مطالب ذیل نکاتی را اشاره نمودند .

 

1- توصیه به غنمیت شرمدن فرصت جوانی و لحضات ارزشمند حال حاضر

 

2- با اشاره به زیارت نامه حضرت معصومه(س) نعمت ها و سرمایه های الهی را بر شمرده ودر شکوفایی آن ها به تشویق جوانان پرداختند .

 

3- معرفی سلامت جسم وجان ، دین ، شخصیت ، معنویت ، خانواده ، اخلاق  به عنوان سرمایه های الهی موجود که باید مورد شکر گذاری جوانان  حاضر در این طرح قرار گیرد .

 

4- طرح سوال راهکارهای رسیدن به کمال و سعادت حقیقی در زندگی دنیا در جامعه کنونی

 

در ادامه دانشجویان به طور آزاد و در فضای صمیمی به بیان دید گاه ها و مطالبی در موضوعات ذیل در مسیر مشارکت با طرح سوال موجود پرداختند .

 

تعدادی از دانشجویان  اصلاح واقعی کار هارا در سلامت حاکمان و علمای جامعه اسلامی دانستند که با عث سعادت و یا شقاوت دیگر افراد جامعه میگردند.

 

عده ای پرهیز از اسراف و برقراری عدالت و نظم را شاخصه ی رسیدن به سعادت دنیوی اعلام نمودند

 

گروهی نیز علم همراه با تخصص و تعهد را موثر در این هدف دانستند .

 

در پایان حاج آقادهقانی با اشاره به اندیشه  حضرت امام(ره) فرمودند: همه کار ها را با روحیه بسیجی دنبال کنید و بدانید عالم محضر خداست و در محضر خدا معصیت نکنیم  و مراقبت الهی را همواره در پیش روی خود حس کنیم تا خیر و سعادت دنیا و آخرت نصیبمان گردد.

 

 

مطالب مرتبط:

گزارش تصویری آغاز دوره تابستانی طرح تربیت یکاظم و اسقرار دانشجویان

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000