پرینت

افتتاحیه دوره تابستانی طرح تربیتی کاظم+تصاویر

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار معاونت

DSC 0113

آئین افتتاحیه دوره تابستانی طرح تربیتی معرفتی کاظم با حضور مسئولین دانشگاه و همچنین ناحیه بسیج دانشجویی تهران بزرگ برگزار شد.

سردار دکتر اصلانی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در این آئین گفت: عظمت انسانها به اثر گذاریشان است و داشته ای ارزشمند است که بتواند دیگران را توانمند کند ، اگر نتواند جزو داشته های انسان نیست هرچه سعه وجودیمان و داشته های وجودیمان گسترش یابد درک ما از حقیقت حیات افزایش خواهد یافت و اگر ما می بینیم حیات را درک نمی کنیم و بصیرت به حقیقت آن نداریم علت آن در بیرون نیست، حیات مشعشع است ولی چشم قابلیت رویت آن را ندارد.

 

وی در ادامه افزود: اگر می خواهیم مدت زندگیمان که نمی دانیم چقدر است ماندگار شود باید الهی شویم که شدنی است ولی با نشستن نمی شود و باید مسیر و راه را پیدا کنیم.

دکتر اصلانی در ادامه به تشریح چگونگی شناخت مسیر پرداخت و گفت:

1)خود را بشناسیم که اگر خود را نشناسیم و به زوایای پنهان خود توجه نداشته باشیم و نقایص را نشناسیم همین خود مارا زمین گیر خواهد کرد.باید ببینیم که ما کی هستیم آیا آمده ایم به مقام و موقعیتی برسیم؟بخوریم؟بخوابیم؟پیر شویم؟و بمیریم؟ بیشتر انسانها اینگونه اند اما این اصل نیست و این خود وجودی برا یچیز دیگری آفریده شده و ما باید این علم را پیدا کنیم.

2)هدف را بشناسیم و بدانیم دنبال چه چیزی هستیم ، اگر هدف را اشتباه انتخاب کنیم وسط راه می مانیم. خدا انبیا را فرستاد برای همین که به ما بفهماند هدف چیست؟ هر هدف واسطی هم که داریم در آن راستا باید باشد، درس می خوانیم،ورزش می کنیم،مبارزه سیاسی می کنیم،حکومت تشکیل می دهیم و... باید در آن راستا باشد.و دنبال هدف متعالی بودن برای همه است و هدف های دیگر باید واسطه باشد و ما در دنیا زیاد دیده ایم که انسانها به دلیل اینکه هدف اصلی را گم کرده وسط راه مانده اند.

3)مسیر و چگونگی طی کردن مسیر : ما برای رسیدن به هدف توان داریم خداوند انسان را طوری آفرید که عالم اکبر در آن نهفته باشد و باقی جهان عالم اصغر هستند مسیر ساده نیست و پر پیچ و خم است برای طی کردن مسیر باید

 الف)به وسوسه های و مشکلات درونی که هر لحظه با ما در ارتباط هستند توجه داشته باشیم و بدانیم چگونه باید مبارزه کنیم و خود ما باید برنامه داشته باشیم مشکل خود خواهی های ماست ما باید رذایل را در وجود خود پاک کنیم اگر این ها وجود داشته باشد بلعم باعورا میشویم که بزرگترین عالم بود و دشمن سرسخت نبی خدا و خدا شد و زمین او را بلعید،مجاهد ترین آدم ها وساده زیست ترین آنها باشیم.

ب)برای طی مسیر مشکلات بیرونی وجود دارند ولی به اندازه مشکل و وسوسه های درونی اهمیت ندارند. ما درطول انقلاب در بعضی دوره ها از این غفلت کردیم و ضربه هایش راهم خوردیم

فرمانده دانشگاه در ادامه گفت: یکی از عناصر بیرونی مثل آمریکا که یک کشور نیست یک تفکر و ایدئولوژی است و اینکه می گویند باید با این نظام جهانی جمع شویم اشتباه است اصلا آمریکا نمی تواند بپذیرد که کسی جدای از او حرف خودش را بزند ما می گوییم حاکمیت الله آمریکا می گوید حاکمیت پول و سرمایه و اینها دشمنی است. بروید و مقالاتشان را ببینید که حاکمیت مطلق خود را می خواهند و به هیچ چیز غیر از این راضی نیستند و این با ما سازگار نیست ، بعضی نمی فهمند و می گویند کوتاه بیایید ؛هدف ما کوتاه مدت نیست امام خمینی فرمودند: «آمده ایم اسلام را در سراسر دنیا منتشر کنیم » ما می دانیم سلامت بشر در آن است ، راه حل همه این مسایلی که برای بشر پیش آمده است به دست انسان است با همه این مصیبت ها در مبارزه با عوامل بیرونی این عوامل اصل نیستند و تنها عامل درونی اصل است.

آمریکا یک عامل بیرونی تنها نیست وابزار دارد که بعضی در وجود ماست مثل رفاه طلبی. اگر میخواهیم دشمن را خلع سلاح کنیم صرف اینکه می گوییم مرگ برگ آمریکا به تنهایی کاری ازآن بر نمی اید قانع به این نشویم پشتوانه ی مرگ بر آمریکا ومرگ براسرائیل این است که نقاط ضعف خودرا پیدا کنیم.این امر در جوانی راحت تر ودر سن بالا سخت تر است وباید از همین الان شروع کنیم وبه هم کمک کنیم با امر به معروف ونهی از منکر به صورت اصولی وبردار گونه نقاط ضعف یکدیگر را بهم گوشزد کنیم.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000