پرینت

جزئیات پیاده‌روی دانشجویی به سمت مشهد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

کاروان پیاده روی مشهد مقدس در ایام ولادت حضرت رضا(ع)فقط مخصوص برادرانمسئول واحد رسانه انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات گفت: پیاده‌روی دانشجویی به مناسبت میلاد امام رضا (ع) از شهرستان شیروان آغاز می‌شود و تا مشهد ادامه دارد.

محمد غفوری، مسئول واحد رسانه انجمن دانشگاهی توسعه علمی و فرهنگی عتبات عالیات در رابطه با اولین پیاده‌روی دانشجویی به سمت مشهد مقدس گفت: پیاده‌روی مشهد از ولادت حضرت معصومه (س) از شهرستان شیروان آغاز می‌شود و برنامه این است که دانشجویان دو، سه روز قبل از میلاد حضرت رضا (ع) به مشهد برسند و چند روز در آنجا باشند و بعد از ولادت برگردند.


وی مسافت این پیاده‌روی را حدود 200 کیلومتر اعلام کرد و در خصوص دانشجویان حاضر در این مراسم اظهار داشت: ما به دانشجویان سراسر کشور اطلاع رسانی نموده و برنامه‌ریزی کرده‌ایم که 100 نفر در این برنامه حضور داشته باشند، اما چون اولین دوره پیاده‌روی دانشجویی به سمت مشهد است، با هر تعدادی از دانشجویان که حاضر باشند کار را آغاز می‌کنیم.


غفوری در ارتباط با برنامه‌های ویژه این مراسم گفت: این پیاده‌روی یک حرکت فرهنگی است و بسیاری از برنامه‌ها داخل سفر به وجود می‌آید، اما در حین پیاده‌روی و تجمعات از صحبت‌های روحانیون و مداحی‌ها استفاده می‌شود.


1)این اردو فقط مخصوص برادران دانشجو،فارغ التحصیل و یا طلبه می باشد.

2)زمان برگزاری اردو در بازه 5 شهریور تا 17 شهریور می باشد.

برنامه زمان بندی سفر :

5شهریور   :   حرکت از تهران به مقصد شیروان(محل شروع پیاده روی)

6 شهریور  :   شروع پیاده روی از شیروان

12 شهریور تا 16 شهریور  :  رسیدن به مشهد مقدس و حضور در شهر

17 شهریور :  رسیدن به تهران

3)مسافت شیروان تا مشهد در حدود 200 کیلومتر می باشد که طبق برنامه روزانه باید در حدود 30 کیلومتر پیاده روی داشته باشیم.لذا دوستانی ثبت نام کنند که توانایی جسمی و روحی کافی داشته باشند.

4)هزینه سفر فعلا مبلغ 260 هزار تومان میباشد که شامل تغذیه،حمل  و نقل از تهران ،بیمه و.... میباشد.(شایان ذکر است آنهایی که نمیخواهند از تهران به شیروان بیایند می توانند خودشان در تاریخ 6 شهریور در شیروان حاضر شوند،که هزینه حمل و نقل به این دوستان عودت داده خواهد شد.)

5)اسکان در بین مسیر و در شهر مشهد در داخل حسینیه ها و مساجد روستاهای بین راه  می باشد.که قاعدتا از امکانات خیلی مطلوبی برخوردار نمی باشند.همچنین در بین مسیر پیاده روی به قدر کافی ایستگاه صلواتی موجود نمی باشد و مواد خوراکی توسط گروه و با ماشین فراهم میشود که در مواقعی باعث خستگی زیاد می شود.لذا دوستان آمادگی تحمل این مسائل را داشته باشند.

6)جهت ثبت نام(از 24 تیر ماه تا 10 مرداد ) فقط به سایت atabe.org مراجعه نمایید.انشالله پس از ثبت نام شما،اسامی نهایی پس از قرعه کشی از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.


 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000