پرینت

افتتاح نمایشگاه یاد یاران همزمان با هفته دفاع مقدس+تصاویر

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

IMG 3700

همزمان با پنجمین روز از هفته دفاع مقدس نمایشگاه یاد یاران با موضوع دفاع مقدس و نقش بیمارستان بقیه الله (عج) در طول 8 سال جنگ تحمیلی به همت روابط عمومی بیمارستان و معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی در محل بیمارستان بقیه الله (عج) برگزار گردید.

این نمایشگاه با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه ،بیمارستان و درمانگاه بقیه الله (عج) و به دست حجه الاسلام والمسلمین دهقانی نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) افتتاح گردید .

حجه الاسلام و المسلمین دهقانی طی سخنانی با تبریک هفته دفاع مقدس بر لزوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید نمود ، وی با ابراز خرسندی از برگزاری نمایشگاه هایی از این دست و لزوم آگاه سازی قشر جوان و نسلی که انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را درک نکرده اند گفت: دفاع مقدس بخشی از گذشته و هویت ماست و نباید نسبت به گذشته خود بی اعتنا باشیم ،برای ساختن آینده باید به گذشته خود بنگریم و از آن درس بگیریم باید دفاع مقدس را به عنوان یک تجربه موفق و   الگویی از مقاومت درمقابل استکبار و فشار های دشمن برای نسل جوان مطرح کنیم وبه رشادت های شهیدان، جانبازان و ایثارگران بپردازیم. 

دهقانی در ادامه  به حادثه مرگ حجاج ایرانی در عربستان اشاره کرد و ابراز داشت: بی تدبیری حاکمان سعودی در حرم امن الهی جایی که کسی حق ندارد کمترین  حرمت شکنی انجام دهد مایه تاسف است و این بی تدبیری باعث مرگ جمع کثیری از مسلمین گردید که با لباس احرام کشته شدند،نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) این مصیبت را به رهبر انقلاب اسلامی ، مردم شریف ایران و خانواده های داغدیده حجاج کشته شده تسلیت گفت و خواستار پاسخگویی حاکمان ناتوان و بی تدبیر عربستان و پیگیری جدی مسئولین کشور شد .

گفتنی است در نمایشگاه یاد یاران غرفه های اردوهای جهادی ، محصولات فرهنگی ، پخش فیلم ، عکس یادگاری ، مسابقات متنوع فرهنگی ، غرفه سبک زندگی ، وصیت نامه شهیدان ، دل نوشته های بازدید کنندگان و اتاق فرماندهی برگزار گردید و منطقه عملیاتی فکه و قتلگاه شهدای فکه بازسازی شد .

 دکتر جلالی رئیس بیمارستان بقیه الله (عج) درگفتگو با رادیوی اختصاصی  نمایشگاه گفت: فلسفه ساخت این بیمارستان به سال 1362 و جهت خدمت به رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس باز می گردد. امروز نیز هدف اصلی ما علاوه بر خدمت به مردم عزیز کشورمان ، ارائه خدمات به جانبازان ، ایثارگران و خانواده های شهداء و رزمندگان دفاع مقدس  به بهترین شکل و مطلوب ترین حالت می باشد .

در این نمایشگاه رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) دکتر اصلانی  در مصاحبه ای تلویزیونی به بیان دیدگاه های خویش در خصوص هفته دفاع مقدس پرداخت همچنین نماینده ولی فقیه در بیمارستان بقیه الله (عج) رئیس بیمارستان بقیه الله (عج) ، رئیس بسیج جامعه پزشکی کشور ، رئیس قطب علمی ترومای کشور ، رئیس درمانگاه بقیه الله (عج) و تعدادی از پزشکان و پرسنل بیمارستان و دانشگاه و جمعی از مردم حضور داشتند .

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000