پرینت

فعالان نشریات دانشجویی دانشگاه‌های پزشکی گرد هم می‌آیند

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

 برنامه های این نشست با کارگاه های آموزشی در زمینه های اصول روزنامه نگاری، روزنامه نگاری سلامت و مواردی از این دست، توسط اساتید سرشناس رشته ارتباطات و چهره های شاخص رسانه ای کشور برگزار می شود.

  

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نشست فعالان نشریات دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با شعار «نقد آزادنه، قلم مسئولانه» در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

 
دکتر حسام الدین علامه، مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت، در گفتگو با مهر گفت: سلسله برنامه های نشست فعالان نشریات دانشجویی «فصل نو، فصل همدلی» در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۱۰ الی ۱۲ مرداد ماه با شعار «نقد آزادنه، قلم مسئولانه»در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.
 
وی عنوان کرد: برنامه‌های این نشست با کارگاه‌های آموزشی در زمینه های اصول روزنامه نگاری، روزنامه نگاری سلامت و مواردی از این دست، توسط اساتید سرشناس رشته ارتباطات و چهره‌های شاخص رسانه ای کشور برگزار می شود.
 
مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت به برگزاری هم اندیشی‌های دانشجویی به منظور بررسی بهبود وضعیت نشریات دانشجویی اشاره کرد و افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی را مهمترین اولویت اداره مشارکت دانشگاهیان دانست.
 
وی ادامه داد: این نشست بعد از دومین برنامه از سلسله برنامه‌های «فصل نو،فصل همدلی» با محوریت نشریات دانشجویی طراحی شده و بر این اساس شاهد برگزاری گردهمایی فعالان نشریات دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواهیم بود. همچنین مهمترین اتفاق این نشست برگزاری انتخابات «خانه نشریات دانشجویی» برای اولین بار در وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی است.
 
علامه هدف از تشکیل این ساختار نوین را ایجاد نهادی برای پیگیری مطالبات صنفی نشریات دانشجویی خواند و گفت: در حال حاضر برای تمامی نهادهای دانشجویی به غیر از نشریات دانشجویی در سطح دانشگاه یک ساختار ملی وجود دارد به طوری که اکثر تشکل‌ها در سطح دانشگاه در قالب اتحادیه‌ها در سطح ملی فعالیت می‌کنند یا مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی بستر فعالیت ملی کانون‌ها است.
 
وی ادامه داد: اما این کمبود در بخش نشریات احساس می‌شود که امید است تشکیل خانه نشریات دانشجویی این نقیصه را جبران کند.
 
 وی همچنین از برگزاری سومین برنامه سلسله برنامه‌های «فصل نو،فصل همدلی» در مهرماه و با محوریت تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی خبر داد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000