پرینت

گزارش اولین اعتکاف دانشجویی دانشگاه+تصاویر

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه،هیأت فاطمیون و موسسه فرهنگی شهید آوینی اولین اعتکاف دانشجویی دانشگاه در مسجد قدس سعادت آباد برگزار گردید.

 

دوشنبه 22 اردیبهشت

ساعت 22: حرکت سرویس از خوابگاهها؛دانشجویان همه با عجله دارند وسایل را و جمع می کنند و سرویس از تمامی خوابگاهها به راه می افتد.

ساعت 22 و 30: ورود به مسجد قدس؛ وارد مسجد قدس شدیم. در بدو ورود به افراد بسته فرهنگی داده می شد.مسجد هنوز خلوت بود ولی اندک اندک جمع مستان می رسید. آرا آرام دانشجویان از سایر خوابگاهها می رسیدند فقط هنوز دانشجویان ساکن تهران نیامده بودند .در همان بدو ورود هر کس با پهن کردن پتو جای خود را مشخص میکند و شروع به راز و نیاز با خدای کریم و رحیم میکند تقریباً هر نفر یک قرآن و کتاب دعا در دست دارد.

سه شنبه 23 اردیبهشت

ساعت 2 و 30: اولین مناجات اعتکاف؛سید مهدی حسینی چه زیبا می خواند مناجات امیرالمونین را «مَوْلاىَ يا مَوْلاىَ اَنْتَ الْمَوْلى وَاَ نَا الْعَبْدُ وَهَلْ يَرْحَمُ الْعَبْدَ اِلا الْمَوْلى»

ساعت 3 و 30 : صرف سحری

ساعت 4 و 20: نماز صبح و قرائت دعای عهد؛با ندای الله اکبر موذن رسما اعتکاف شروع شد و همه خود را به مسجد رسانده بودند.

ساعت11: سخنرانی حجت الاسلام نصوری پیرامون مهدویتساعت 12: مولودی خوانی توسط سید مهدی حسینیساعت 13: نماز جماعت و قرائت قرآن توسط استاد فردیساعت 14: سخنرانی استاد مهدی طائب؛ استاد به این سن و سال ولی مثل همیشه بسیار پرانرژی صحبت کردند. از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و وظیفه امروز ما.ساعت 17: سخنرانی استاد علیرضا پناهیان
ساعت18: مناجات توسط روح الله بهمنیساعت 20 و 30: نماز و افطار؛ نکته ای که براحتی نمیشه ازش گذشت در کنار برنامه ریزی و محتوای خوب، نظم و پذیرایی بسیار خوب در عین سادگی بود که از همین روز اول مورد تحسین همه بود.ساعت 22: پخش مستند؛ دو مستند یکی پیرامون سبک زندگی از دیدگاه رهبری و دیگری کاری از شبکه قرآن پیرامون شهید خلیلی(شهید امر به معروف) پخش شد که ابتکاری جالب بود.


چهار شنبه 24 اردیبهشت

ساعت 2 و 30: مناجات؛ مداح حاج امیر عباسی بود. چه زیبا خواند به خصوص لحظه ای که شروع کرد به خواندن «دوکوهه السلام ای خانه عشق/سلام ما به تو میخانه عشق/دوکوهه منزل و ماوا ی عشاق/دگر خالی شدی از جای عشاق/دوکوهه باصفا بودی و زیبا/چرا حالا شدی تنهای تنها . . .

ساعت 3 و 30 : صرف سحری

ساعت 4 و 20: نماز صبح و قرائت دعای عهد

ساعت 10: لحظات تلخ؛برای چند نفر از معتکفین لحظات تلخی بود. چون باید باالاجبار اعتکاف را ترک می کردند و راهی مجتمع ولایت می شدند برای امتحان باکتری شناسی. تلاش این عزیزان از دیروز برای متقاعد کردن استاد برای اینکه از این سه نفر به صورت جداگانه شنبه امتحان گرفته بشه بی نتیجه مونده بود.ساعت 12: سخنرانی دکتر حسن عباسیساعت 12 و 50 : حضور مسئولین دانشگاه در جمع معتکفین؛ در اقدامی در خور تحسین دکتر متولیان معاون هماهنگ کننده دانشگاه و تعدادی از مسئولین دانشگاه در جمع دانشجویان معتکف حضور یافتند.ساعت 13: نماز جماعت و قرائت قرآن توسط استاد تاج زادهساعت 14: سخنرانی حجت الاسلام کرمی نیا؛ حاج آقا کرمی نیا را به واسطه پدرش سردار دکتر کرمی نیا(مدیر گروه روان شناسی دانشگاه) دورادور می شناختیم ولی تا حالا پای صحبتش ننشسته بودم. حاج آقا عجب صحبتی کرد. موضاعات متنوع ولی جوان پسند و دلنشین. به خصوص انتهای صحبت که به ازدواج رسید.ساعت 17: سخنرانی استاد خادمیانساعت 18: شعر خوانی برادر اقدم نژادساعت19: مناجات توسط برادر دادوندیساعت 20 و 30: نماز و افطار

ساعت 22 و 30:عزاداری شب وفات حضرت زینب(س): از غروب همه یک به یک داشتن لباس مشکی می پوشیدن. آخه شب وفات اسوه صبر و استقامت زینب کبری بود. عجب عزاداریی شد. بچه ها سنگ توم گذاشتن . مثل شب عاشورا عزاداری کردن و بر سر و سینه زدن.


پنج شنبه 25 اردیبهشت

ساعت 2 و 30: آخرین مناجات اعتکاف توسط حاج آقا گنجی؛ آرام آرام بوی خداحافظی به مشام می رسید.

ساعت 3 و 30 : صرف سحری

ساعت 4 و 20: نماز صبح و قرائت دعای عهد

ساعت 12: سخنرانی حجت الاسلام صمدیساعت 13: نماز جماعت

ساعت 14: شروع اعمال ام داوود؛ خداحافظی داشت جدی می شد.افراد دیگه هر کدام یه گوشه نشسته بودن و آرام داشتن سوره ها را تلاوت می کردن. سوره انعام، سوره بني اسرائيل، سوره كهف ... و در آخر سوره ناس.

پایان سوره ها و یعنی «خداحافظ ای ذاکر کردگار/خداحافظ ای ساجد پروردگار/خداحافظ ای محرم بیت الصفا/خداحافظ ای محرم اسرارها و ...ساعت 19 و 30 : قرائت دعای ام داوود ؛ حجت الاسلام حائری زاده چه زیبا خواندند و همه در این لحظات پایانی از عمق وجود داشتن دعا می کردن و این اشکها بود که بر روی گونه ها جاری می شد.

ساعت 20 و 30: نماز و افطار

ساعت 21: اهدای شاخه گل به معتکفین و گرفتن عکس یادگاری

*******************************************************************

تصاویری از حاشیه مراسم

 

روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه بر خود لازم می داند که از تمامی کسانی که در برگزاری این مراسم مجموعه بسیج دانشجویی را یاری نمودند به خصوص دانشجوی گرامی آقای محمدحسین عظیم زاده مسئول واحد تبلیغات و هماهنگی که بسیار زحمت کشیدند صمیمانه قدردانی نماید.

روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000