پرینت

اگر کار برای خداست، پس گفتن برای چیست؟ / فیلم + عکس

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در دریافت فایل

shahid-kharazi-tmubasij.irآن روزها اگر فرماندهان سپاه را می دیدی، نمی شناختیشان.

یکی بودند مثل بقیه…

ساده و یک رنگ…

سردار شهید حاج حسین خرازی هم یکی از همان فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود؛ فرمانده لشکر ۱۴ امام حسین علیه السلام که در عملیات خیبر جانباز شد و در عملیات کربلای ۵ در سن ۲۹ سالگی به شهادت رسید.

مقام معظم رهبری در وصف این شهید بزرگوار در دهم اسفند ۱۳۶۵ فرموده است:

«سردار رشید اسلام و پرچمدار جهاد و شهادت، برادر شهید، حاج حسین خرازی به لقاء الله شتافت و به ذخیره ای از ایمان و تقوا و جهاد و تلاش شبانه روزی برای خدا و نبردی بی امان با دشمنان خدا، در آسمان شهادت پرواز کرد و بر آسمان رحمت الهی فرود آمد. او که در طول ۶ سال جنگ قله هایی از شرف و افتخار را فتح کرده بود اینک به قله رفیع شهادت دست یافته است و او که هل من ناصر ینصرنی زمان را با همه وجود لبیک گفته بود اکنون به زیارت مولایش امام حسین (ع) نایل آمده است و او که در جمع یاران لشگر سرافراز امام حسین (ع) عاشقانه به سوی دیار محبوب می‌تاخت، پیش از دیگر یاران، به منزل رسیده و به فوز دیدار نایل آمده است. آری، او پاداش جهاد صادقانه خود را کنون گرفته و با نوشیدن جام شهادت سبکبال، در جمع شهدا و صالحین درآمده است…»

شهید حاج حسین خرازی

شهید آوینی  نیز درباره شهید حاج حسین خرازی گفته است:

«وقتی از این کانال که سنگرهای دشمن را به یکدیگر پیوند می داده اند بگذری ، به « فرمانده » خواهی رسید ، به علمدار .

اورا از آستین خالی دست راستش خواهی شناخت . چه می گویم چهره ریز نقش و خنده های دلنشینش نشانه ی بهتری است. مواظب باش ، آن همه متواضع است که او را در میان همراهانش گم می کنی . اگر کسی او را نمی شناخت ، هرگز باور نمی کرد که با فرمانده لشکر مقدس امام حسین (ع) رو به رو است .

سردار شهید حاج حسین خرازی

ما اهل دنیا ، از فرمانده لشکر ، همان تصویری را داریم که در فیلم های سینمایی دیده ایم . اما فرمانده های سپاه اسلام ، امروز همه آن معیار ها را در هم ریخته اند…»

کلیپ زیر، فیلمی است کوتاه از سخنان شهید حاج حسین خرازی در جمع رزمندگان اسلام که  در آستانه میلاد حضرت ابوالفضل علیه السلام و روز جانباز و به مناسبت روز ولادت با سعادت امام حسین علیه السلام و روز پاسدار تقدیم می شود به همه بسیجیان مخلص و عاشقان شهادت در راه خدا.

دریافت کلیپ تصویری با حجم  ۱٫۶۷ مگابایت

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000