پرینت

شهید دکتر چمران +کلیپ صوتی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در شهدا

پوستر شهید چمران

خدایا تو مرا عشق کردی که در قلب عشاق بسوزم. تو مرا اشک کردی که در چشم یتیمان بجوشم. تو مرا آه کردیکه از سینه بینوایان و دردمندان به آسمان صعود کنم. تو مرا فریاد کردی که کلمه حق را هرچه رساتر برابر جباران اعلام نمایم. تو مرا در دریای مصیبت و بلا غرق کردی و در کویر فقر و حرمان تنهایی سوزاندی. خدایا تو پوچی لذت های زودگذر را عیان نمودی، تو ناپایداری روزگار را نشان دادی.

لذت مبارزه را چشاندی و ارزش شهادت را آموختی….

پوستر شهید چمران

من باید بیش‏تر کار کنم، از هوى و هوس بپرهیزم، قواى خود را بیش‏تر متمرکز کنم و از تو نیز اى خداى بزرگ مى ‏خواهم که مرا بیش‏تر کمک کنى.
تو اى خداى من، مى ‏دانى که جز راه تو و کمال و جمال تو آرزویى ندارم، آن‏چه مى‏ خواهم آن چیزى است که تو دستور داده ‏اى و مى ‏دانى که ‏عزت و ذلت به دست توست و مى‏ دانم که بى ‏تو هیچ‏م و خالصانه از تو تقاضاى کمک و دستگیرى دارم.

۱۰ مى ۱۹۶۵

خدایا به‏ تو پناه مى ‏برم.
خدایا به ‏سوى تو مى‏ آیم.
خدایا بدبختم.
خدایا مى ‏سوزم.
خدایا قلبم در حال ترکیدن است.
خدایا رنج مى ‏برم.
خدایا جهان به نظرم تیره و تار شده است.
خدایا بیچاره شده‏ ام.
خدایا عشق حتى عشق محبوب ‏ترین کسانم مکدر شده است.
خدایا بدبختم.

خدایا، آسمان آمال و آرزوهایم تیره و کدر شده است، به‏تو پناه مى‏برم و دست یارى به‏سوى تو دراز مى‏کنم، تو کمکم کن، نجاتم ده، تسکینم بخش، به‏قلب دردمندم آرامش ده، جز تو کسى را ندارم و راستى جز تو کسى را ندارم. نمى‏توانم (به) هیچ‏کس اطمینان کنم، نمى‏توانم به امّید هیچ‏کس زنده بمانم. دلم از همه گرفته. از همه ناراحتم. از دنیا رنج مى‏برم.

خسته ‏ام، کوفته ‏ام، پژمرده و دل‏مرده ‏ام. با آن‏که همه مرا خوشبخت تصور مى‏ کنند. با آن که به ‏سوى مهم‏ترین مأموریت‏ها مى ‏روم. با این‏که باید شاد و خندان باشم. ولى چقدر افسرده و محزونم. حزن و اندوه قلبم را مى ‏فشرد حتى نمى ‏توانم گریه کنم، آه بکشم. نزدیک است خفه شوم.
خدایا به ‏تو پناه مى‏برم. تو نجاتم ده. تنها و تنها تویى که در چنین شرایطى مى ‏توانى کمکم کنى، من به ‏سوى تو مى‏آیم. من به کمک تو محتاجم و هیچ‏کس جز تو قادر نیست که گره مرا بگشاید.

منبع: خادم الشهداء

پوستر شهید چمران

پوستر شهید چمران

 

پوستر شهید چمران

برای مشاهده پوستر ها در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید

دانلود کلیپ با حجم ۷ مگابایت

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000