پرینت

در این شهر دزدی، غارت و تجاوز آزاد است +عکس

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در گزارش ویژه

در هفته های گذشته، مناطق تحت اشغال عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات و نیروهای ارتش ترکیه در شمال سوریه شاهد اعتراضات گسترده شهروندان بود و خبرها حاکیست این موج به شهر عفرین در شمال غرب استان حلب رسیده است.

در روزهای گذشته، صدها تن از مردم شهر عفرین تظاهرات گسترده ای را علیه تروریست ها و نیروهای ارتش ترکیه در میدان آزادی (مرکز شهر) برگزار کردند و خواستار آزادی فوری خبرنگاران و شهروندان اسیر شدند.

اهالی محله «المحمودیه» در شمال شهر عفرین هم تظاهرات مشابه ای را علیه ظلم و جنایت های نیروهای اشغالگر برگزار و حمله تروریست ها به خانه ها، مغازه ها و غارت اموال مردم را محکوم کردند.

آوارگان عفرین (آرشیو)

شهروندان معترض اعلام کرده اند اگر تروریست ها به غارت و چپاول اموال عمومی در شهر عفرین ادامه دهند در روزهای آینده تظاهرات گسترده تری را علیه نیروهای اشغالگر برگزار می کنند.

یک منبع میدانی در شهر عفرین در گفت وگو با مشرق به جزئیات جنایت های نیروهای اشغالگر اشاره کرد و گفت: تروریست ها شهر عفرین را به محلی برای جولان خود تبدیل کرده اند و دزدی برای آنان به یک مسئله عادی تبدیل شده است.

غارت عفرین توسط نیروهای مورد حمایت ترکیه (آرشیو)

این منبع میدانی با بیان این که تروریست ها بدون هیچ دلیلی مردم عادی را مورد ضرب و شتم قرار می دهند، افزود: عناصر تروریستی حتی به کشاورزان هم رحم نمی کنند و محصول آنان را با زور به یغما می برند.

وی خاطرنشان کرد: اگر کشاورزان در برابر غارت محصول خود مقاومت کنند، تروریست ها زمین های آنان را با وحشی گری تمام می سوزانند و معلوم نیست چه سرنوشت در انتظاری کشاورز است.

غارت عفرین توسط نیروهای سپر فرات مورد حمایت ترکیه (آرشیو)

به گزارش مشرق، در دو ماه گذشته حدود ۳ هزار و ۳۰۰ تن از اهالی شهر عفرین توسط عناصر تروریستی و نیروهای ارتش ترکیه دستگیر شده اند و به مکان نام معلومی انتقال داده شده اند و از سرنوشت آنان خبری در دسترس نیست.

به گفته منابع میدانی، در یک ماه گذشته هم بیش از ۳۰ تن از زنان عفرین توسط عناصر تروریستی دزدیده شده اند و براساس اطلاعات به دست آمده مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفته اند.

منابع میدانی از  ادامه تلاش های دولت ترکیه برای تغییر بافت جمعیتی شهر عفرین خبر داد و گفت: نظامیان ترکیه، صدها تن از تروریست هایی که در دو ماه گذشته از استان دمشق اخراج شده اند را به همراه خانواده هایشان در شهر عفرین مستقر کرده اند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق با بیان این که تاکنون هزار و ۲۰۰ تن از تروریست ها به همراه خانواده خود به شهر عفرین منتقل شده اند، افزود: تروریست ها در همین ابتدای ورود خود به عفرین اقدام به تغییر نام خیابان ها، محله ها و بازارها کرده اند.

برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

این منبع میدانی با توضیح این که تروریست ها نام یکی از محله های عفرین را به غوطه تغییر داده اند، گفت: تروریست ها درصدد هستند شکست های سنگین خود را در غوطه شرقی دمشق با تغییر نام محله ها در عفرین جبران کنند.

از سویی دیگر، عناصر تروریستی بیش از ۵۰ هکتار از زمین های کشاورزی اهالی عفرین را هم به زور اشغال کرده اند و از سویی دیگر صدها درخت زیتون را هم در مناطق مختلف و بدون هیج دلیلی قطع کردند.

به گزارش مشرق، ارتش ترکیه و عناصر تروریستی موسوم به سپر فرات اواخر اسفندماه سال گذشته پس از ۷۱ روز درگیری با شبه نظامیان کُرد، شهر عفرین را به اشغال درآوردند و  جنایت های خود را با تخریب آثار تاریخی آغاز کردند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000