پرینت

گزارشی از یک دیدار؛ دانشکده نظامی الاسد؛ میعادگاه شهدایی که مانع از سقوط شهر حلب شدند+ تصاویر

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در گزارش ویژه

شهروندان شهرک های نبل و الزهرا در شمال غرب استان حلب همزمان با تعطیلات عید سعید فطر، برای زیارت شهدای خود به  دانشکده نظامی شهر حلب سفر کردند.

از شروع جنگ جهانی علیه ملت و دولت سوریه، نیروهای بسیج مردمی شهرک های نبل و الزهرا در شمال غرب شهر حلب در خط مقدم نبرد با گروه های تروریستی بودند و در جبهه های مختلف نقش آفرینی کرده اند.

سال ۹۱ با تشدید درگیری ها در شهرحلب، نیروهای مردمی نبل و الزهرا نقش فعالی را در دفع حملات تروریست ها ایفا کردند و مانع از سقوط این شهر راهبردی شدند.

تعدادی از نیروهای مردمی در جریان درگیری ها با تروریست های تکفیری در شهر حلب به شهادت رسیدند اما به دلیل محاصره شدن شهرک های نبل و الزهرا هیچ گاه امکان انتقال پیکرهای آنان به این دو شهرک فراهم نشد.

حدود ۴۰۰ تن از شهدای نیروهای مردمی نبل و الزهرا در دانشکده نظامی الاسد حلب به خاک سپرده شده اند. این دانشکده در جنوب غرب شهر حلب و در محله ضاحیه الاسد واقع شده است.

به گزارش مشرق، نیروهای مردمی نبل و الزهرا در جنگ های شهری مهارت خاصی داشتند و بدون شک اگر در سال های نخست جنگ آنان در میدان نبرد حضور نداشتند شاید سرنوشت شهر حلب به طور کامل تغییر می کرد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000