دریافت فایل

پرینت

کارگاه موضوعی روش تحلیل سیاسی برگزار شد+ صوت

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در دریافت فایل

کارگاه پنج شنبه ۷ آبان و پنج شنبه ۱۴ آبان ماه طرح تربیتی نجوا به موضوع روش تحلیل سیاسی اختصاص داشت که استاد دکتر عباسعلی رهبر دکترای علوم سیاسی و استادیار و عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی و نویسنده کتاب «روش تحلیل سیاسی» به تدریس کتاب مذکور و ذکر مقدماتی در این حوزه پرداختند.

همچنین کتاب ارزشمند روش تحلیل سیاسی در این کارگاه به اعضا و حاضرین در جلسه نیم بها ارائه شد.

ادامه مطلب نظرات (0) کلیک ها: 959
پرینت

جزوه پیش نیازهای تحلیل سیاسی

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در دریافت فایل

تحلیل سیاسی بیش از هر چیز با واقعیت ها در ارتباط است .بدین معنی که در تحلیل سیاسی از کنار هم گذاشتن واقعیت هایی که بدان دست یافته ایم تصویر روشنی را از یک مسئله نشان می دهیم . پس در تحلیل باید بیش از بر مشاهدات عینی و یا اسناد نشانگر واقعیت تکیه کنیم .

یک تعریف عملیاتی از تحلیل سیاسی عبارت است از : شکستن یک مسئله یا موضوع  به اجزا٬ درک و فهم هریک از اجزا و سپس درک مسئله از طریق پیوند دادن اجزا با هم و باهم دیدن آن ها با هدف بهتر آن مسئله . توضیح آنکه همواره مسائل سیاسی ابعاد چند وجهی داشته و سلسسله ای موضوعات مرتبط به هم هستند که بدون توجه به هرکدام از این ابعاد مختلف فهم آن مسئله یا ممکن نیست و یا اینکه فهمی ناقص بدست خواهد آمد.

دراین جزوه پیش نیاز هایی برای روش تحلیل سیاسی با رویکرد کارسیاسی در تشکل های دانشجویی  آورده شده است.

دانلود مستقیم جزوه

نظرات (0) کلیک ها: 2246
پرینت

اینفو گرافیک های دوگانه سازش – مقاومت

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در دریافت فایل

اینفوگرافیک با موضوع پرونده مذاکراتی برای سازش و مقاومت – سازش دوگانه ی همیشه تاریخ در آگاهی نامه شماره۱۴ 

Untitled-1

14دور مذاکره برای فلسطینی های آواره چه نتایجی را می توانست در بر داشته باشد؟آنچه را که در پیش رو دارید خلاصه ایست از مجموعه مذاکراتی که طیفی از گروه های فلسطینی ونه همه آنان-بیشتر سازمان آزادی بخش فلسطین- با طرف اشغالگر داشته است.یافتن نتیجه این مذاکرات برای هیچ انسانی که دنبال کننده موضوع فلسطین باشد سخت نیست.۱۴ دور مذاکره برای دسترسی به حق زندگی در کشور خود با رژیمی که آن را غصب کرده است . ۱۴ دور مذاکره ای که هیچ چیزی جز نام خیانت بر آن زیبنده نیست.

مقاومت یگانه راهی است که تا به حال توانسته است صهیونیست ها را از دست اندازی به اندک خاکی که در دسترس فلسطینی هاست بازدارد.مقایسه ۹ جنگ بزرگی که در کشور فلسطین اتفاق افتاده است نشان می دهد که از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد و با شکل گیری کامل گروه های مقاومت در فلسطین اسراییل نه تنها نتوانسته یک وجب از خاک فلسطین را دوباره به اشغال در آورد بلکه در همه موارد با سرافکندگی تمام درخواست آتش بس کرده است.این در حالی است که در جنگ های قبلی همواره اسراییل خود را پیروز میدان می دانست.
 
دانلود اینفوگرافیک با موضوع مذاکراتی برای سازش
دانلود اینفوگرافیک با موضوع سازش – مقاومت ، دو گانه ی همیشه تاریخ
دانلود پرونده دوگانه ی سازش – مقاومت، آگاهی نامه ۱۴
نظرات (0) کلیک ها: 982

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000