معاونت اجرایی || Executive

معاونت اجرایی

پرینت

معرفی معاونت

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در معرفی معاونت

وظایف:

الف: آماد و پشتیانی

ب: اجرای برنامه های ویژه

الف: آماد و پشتیبانی

a:  آماد

فراهم آوردن نیازها و تامین خواسته های حوزه و توزیع علمی و برآورد منطقی است که در این تامین خواسته ها زمان و مکان مستتر است.

برآورد- تامین-توزیع سه حلقه زنجیره آماد است.

برآورد:

در صورت عدم براورد صحیح، نیازها تامین نمی شود یا موجب اسراف می شود.برآورد از دید بزرگان امر یک شیوه پیش بینی است،که مانع از هدر رفتن و یا کاستی در تامین نیازها می شود.

تامین:

اگر برآورد درست صورت بگیرد و نیازمندیها در حد لازم و درست برآورد شود تامین به درستی صورت میگیرد.

اگر از یک برآورد منطقی برخوردار باشیم تامین منطقی و بموقع هم کارساز است.لذا تامین حلقه وسط است اگر برآورد درست صورت نگیرد از ماموریت خارج می شود.

  • توزیع:
  •      حلقه نهایی است که نمود عینی دارد.اگر تمام مراحل درست صورت بگیرد ولی توزیع درست صورت نگیرد، آماد به وظیفه خود عمل نکرده است.

**فرق فاحش تدارکات با آماد این است که آماد در تامین نیازها حق"نه"گفتن ندارد مگر اینکه بگوید کم داریم در واقع آماد رساندن به حد کافی و به موقع نیازمندی یک مجموعه است.

B) نگهداری:

مجموعه اقدامات و تمهیدات تامینی که به منظور حفاظت و مراقبت از امکانات صورت می گیرد.

تعمیرات

ب: اجرای برنامه های ویژه

اردوی سه روزه ویژه دانشجویان جدیدالورود

برگزاری مراسم به مناسبت های مختلف از جمله:روز پرستار- علوم آزمایشگاهی و ...

نظرات (0) کلیک ها: 1209
پرینت

مراسم آئین آغازین سال جدید تحصیلی با حضور جانشین فرمانده سپاه برگزار گردید

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

photo 2018-09-28 16-53-24

جانشین فرمانده  سپاه پاسدران انقلاب اسلامی در آئین آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه بقیه الله (عج)  ایام سوگواری سید و سالار شهیدان و هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و خاطر نشان کرد دفاع مقدس تندیس جاودانه‌ای از روح مقاومت عاشورایی است و هر چه زمان می‌گذرد شعاع تأثیر این مقاومت بر جامعه بیشتر می‌شود. وی در ادامه افزود دفاع مقدس نقطه احیای مجدد تاریخ، فرهنگ، اعتقاد، باور، هویت، شخصیت و اعتبار جامعه است.

photo 2018-09-28 16-53-28

سردار سلامی در ادامه مراسم شروع سال تحصیلی جدید را به همه استادان و دانشجویان تبریک گفت و خاطر نشان کرد اساتید و دانشجویان بیرق‌‎داران آگاهی و بیداری جامعه هستند. وی همچنین ضمن بزرگداشت مقام استاد و دانشجو افزود هر جامعه‌ای به وسعت تفکر و اندیشه‌اش بزرگ نشان داده می‌شود. وسعت جغرافیایی شاخص ارزشمندی برای نشان دادن وسعت یک کشور نیست وسعت مغزها و ذهن‌هاو شعاع تفکر و اندیشه یک جامعه است که بزرگی آن جامعه را نشان می‌دهد.

سردار سلامی همچنین خاطر نشان کرد شرایط قبل انقلاب اسلامی از نظر علمی وابسته به کشورهای خارجی از جمله امریکا بود و دانشمندان ایرانی توانایی ساختن حتی تولیدات اولیه کشور را نداشتند. کشور ایران 40 سال تمام جنگید تا با آن فجایع قبل انقلاب مقابله کند و ثابت کند رسیدن به علوم روز دنیا عامل دست نیافتنی نیست و لزوم دست یافتن به این علوم و موفقیت، رشد و تعالی مذاکره با کشورهای بیگانه از جمله امریکا نیست.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتهای مراسم دانشگاه و بیمارستان بقیه ا... را از مفاخر انقلاب و سپاه پاسداران دانست و افزود امیداوار است دانشگاه بقیه ا... در همه زمینه‌ها بدرخشد و سرآمد همه دانشگاه‌های کشور شود.

نظرات (0) کلیک ها: 395
پرینت

دیدار با دانشجویان ورودی 96 در مرکز آموزشی علویون

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

photo 2018-07-27 19-23-13

صبح روز دوشنبه رئیس و جمعی از معاونین دانشگاه با حضور در مرکز آموزشی علویون در شهر قم از نزدیک با دانشجویان ورودی 96 دیدار و گفتگو کرده و به سوالات آنها پاسخ دادند.

نظرات (0) کلیک ها: 552
پرینت

افتتاحیه هفته بسیج و زیارت دسته جمعی شهدای گمنام دانشگاه

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و برنامه های معاونت

photo 2017-12-01 22-02-34

همزمان با شروع هفته بسیج توزیع صبحانه نذری و زیارت دسته جمعی شهدای گمنام دانشگاه در صبح روز شنبه مورخ 96/9/4 به همت معاونت اجرایی بسیج دانشجویی برگزار گردید.

نظرات (0) کلیک ها: 488

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000