تربیت و تعالی || Education

پرینت

راه ، جزوه مرحله غیر حضوری دوره تربیتی-آموزشی الصافات

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در دریافت فایل

سرمایه های اصلی هر مجموعه ای را در نگاه سطحی اموال و تجهیزات، ماشین آلات و اثاثیه می دانند. وقتی در بین عوام از سرمایه حرف می زنیم و سخن از دارایی به میان می آید، سریع ذهنشان به سمت و سوی ساختمان و ماشین، زمین وباغ، پول وثروت می رود و تنها خواص هستند که ارزش سرمایه های انسانی را می دانند.

البته توجه به سرمایه های انسانی در اولویت هر نگاه و هربرنامه ای باید باشد که معمولا خیلی ها از آن غافلند. در هدایت مخلوقات، تنها مخلوقی که در نگاه الهی نیاز به توجه بیشتر و فراتر داشته است انسان و سرمایه انسانی است. سرمایه ای که منشاء ایجاد و تغییر و تحول هر سرمایه و دارایی دیگری خواهد بود.انسان سرآمد خلقت الهی است و تنها موجودی است که خداوند بر خلقت آن فخر می فروشد.

یکی از اساسی ترین اهداف انقلاب اسلامی نیز پرورش انسان و کمک به هدایت وی است لذا در بیانات امام خمینی(ره) و امام خامنه ای (دامت برکاته) تاکیدات فراوانی در پرورش انسان و تربیت او برای رسیدن به جایگاه واقعی خود و تقرب الهی به چشم می خورد.

برای رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی، انقلاب اسلامی باید پس از ثبیت نظام جمهوری اسلامی دو مرحله سخت دیگر را طی کند که همانا تشکیل دولت اسلامی و جامعه اسلامی می باشند، این دو مرحله با همان پرورش انسان هایی اتفاق می افتد که با درک درست از انقلاب اسلامی در جهت رسیدن به اهداف متعالی نظام جمهوری اسلامی گام بردارند که چه در زندگی غردی و چه در زندگی اجتماعی با آموزش درست، اهتمام خویش را برای تعالی بخشیدن به کشورمان به کار بندند.

در همین راستا بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با نگاه ویژه به سرمایه نیروی انسانی طی ششمین سال متوالی اقدام به برگزاری دوره تربیتی آموزشی الصافات نموده است که همه سال بیش از ۷۰۰ نفر در این دوره ثبت نام می کنند. پس از ثبت نام افراد در دوره حضوری در کنار برگزاری دوره افراد مستعد شناسایی شده و اجازه ورود به سطوح بالاتر دوره به آنها داده می شود در همین راستا برای اولین بار برای شناسایی افراد مستعد، بسیج دانشجویی دانشگاه اقدام به برگزاری دوره غیرحضوری جهت مطالعه چهار عنوان کرده است.

این جزوه های مطالعاتی در کنار آموزش برخی محتویات مفید برای افراد شرکت کننده، زمینه مساعد برای شناسایی افراد با انگیزه را برای مجموعه بسیج دانشجویی فراهم می کند و افراد برگزیده شرکت کننده در دوره غیرحضوری ان شاءالله برای حضور در دوره ای حضوری استفاده خواهند شد.

البته با توجه به اینکه این دسته از دانش پژوهان ورودی جدید دوره هستند برای جبران برخی عقب ماندگی ها برای آنها دوره ویژه ای برگزار خواهد شد که به تدریج نسبت به آن اطلاع رسانی می گردد. لذا در این مرحله از دوره غیرحضوری چهار جزوه مطالعاتی با عنوان «راه» در اختیار شما قرار گرفته است که آزمونی از آنها طی ۱۵ روز آینده برگزار می گردد پس از شما دانش پژوهان درخواست می شود طی این زمان محدود پس از مطالعه این جزوات آماده پاسخگویی به آزمون غیرحضوری دوره باشند.

در ضمن به سه نفر برگزیده دوره غیرحضوری جوایزی اهدا خواهد شد.

با آرزوی موفقیت برای همه دانش پژوهان عزیز

دکترین جنگ نرم لوگو

در این استعمار، دیگر نمی‌آیند زمین و کشور شما را بگیرند، دیگر با کودتا دولت شما را نمی‌گیرند، در این شیوه استعمار می‌آیند و شخص شما را می‌گیرند، بعد باور شما را تغییر می‌دهند.

دانشجو لوگو

پتانسیل بالای جنبش دانشجویی که در محیط دانشگاه وجود دارد اگر از آن به طور مناسبی استفاده شود می تواند این شور و دغدغه مندی حرکت انقلاب را تسری بخشد و باعث افزایش بیداری و نیروی محرک قوی در راستای حرکت رو به جلوی جامعه شود. اما اگر از آن غفلت شود این پتانسیل قوی از مسیر خارج خواهد شد و خسارات جبران ناپذیری را برای جامعه و مردم به همراه خواهد داشت چرا که دشمن به راحتی می تواند بر موج احساسات و شور جوانی دانشجویان سوار شود و از آن به نحو مطلوب استفاده کند.

انقلاب اسلامی ایران لوگو

برای آشنایی با انقلاب اسلامی و مسائل مرتبط با آن ابتدا لازم است به تعریفی درست از انقلاب اسلامی بپردازیم تا از دریچه‌ی این تعریف، بتوانیم نگاه واقع‌بینانه و همه‌جانبه‌ای نسبت به این پدیده داشته باشیم. در واقع، این تعریف مدخلی برای ورود به موضوع انقلاب اسلامی در اندیشه‌ی مقام معظم رهبری خواهد بود.

حیات طیبه (2)

گناهکار فقط بدحجاب نیست که بعضى فقط به مسأله‏ى بدحجابى چسبیده‏اند. این، یکى از گناهان است و از خیلى از گناهان کوچک‏تر است. خلافهاى فراوانى از طرف آدم‏هاى لاابالى در جامعه وجود دارد:خلافهاى سیاسى، خلافهاى اقتصادى، خلاف در کسب و کار، خلاف در کار ادارى، خلافهاى فرهنگى.این‏ها همه خلاف است.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000