تربیت و تعالی || Education

پرینت

دانلود جزوه دکتر کوشکی | تبیین جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی

نوشته شده توسط معاونت تربیت و تعالی. ارسال شده در دریافت فایل

koshki دانلود جزوه دکتر کوشکی | تبیین جبهه فرهنگی انقلاب اسلامیما برای مقابله با جمهوری اسلامی اگر از طریق نظامی اقدام کنیم به نتیجه نخواهیم رسید. ما در اسرائیل به این نتیجه رسیده‌ایم که از این سه راه وارد شویم: ۱-ترویج برهنگی و بی بندوباری در جامعه ایران ۲-مصرف گرایی ۳-تسخیر رسانه ملی

مقدمه:

قرآن به پیامبر می‌گوید که اگر اخلاق خوب تو نبود، مردم اینقدر اطراف تو جمع نمی‌شدند.

فَبِمَا رَحْمَةٍ مِّنَ اللّهِ لِنتَ لَهُمْ وَلَوْ كُنتَ فَظًّا غَلِيظَ الْقَلْبِ لاَنفَضُّواْ مِنْ حَوْلِكَ فَاعْفُ عَنْهُمْ وَاسْتَغْفِرْ لَهُمْ وَشَاوِرْهُمْ فِي الأَمْرِ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّ اللّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ آل عمران : ۱۵۹

مهم ترین سرمایه پیامبر برای کار فرهنگی اخلاقشان بود، با احترام گذاشتن مردم را جذب می‌کردند. بهترین سرمایه پیامبر ما این بوده است. قرآن می‌گوید که اگر خوش اخلاق نبودید هیچ کس پیش شما نمی‌ماند، ما هم اگر این سرمایه را داریم بهترین سرمایه ما است. کار فرهنگی یعنی نگاه آدم‌ها را عوض کنیم، فکر آدم‌ها را عوض کنیم، به آن‌ها اطلاعاتی بدهیم که خودشان بروند و راه درست را پیدا نمایند، کار فرهنگی بستری است که این اتفاقات درون آن رخ می‌دهد.

چکیده:

در سال ۱۳۸۰ رئیس دولت رژیم صیونیستی، بحثی را با رئیس جمهور وقت آمریکا، جورج بوش در سه فاز مطرح کرده است که ما برای مقابله با جمهوری اسلامی اگر از طریق نظامی اقدام کنیم به نتیجه نخواهیم رسید و ملت ایران یک پارچه و متحد رو در روی ما خواهند ایستاد. ما در اسرائیل به این نتیجه رسیده‌ایم که از این سه راه وارد شویم:

  • ترویج برهنگی و بی بندوباری در جامعه ایران
  • مصرف گرایی
  • تسخیر رسانه ملی

گزیده ای از کتابچه:

…صحیفه نور

یک دور صحیفه نور نخوانید ول معطل هستید. یک دور صحیفه نور خواندن درست است که ۲۲ جلد است، ولی اگر روزی ده صفحه بخوانید یک ساله تمام می‌شود و تا قیامت این سوخت هسته در وجود تو هست تمام نمی‌شود، یک چراغ قوه دستت می‌آید چون امام یک اسلام شناسی است که عارف است، یعنی اسلام را از زاویه عرفانی دیده است هم فیلسوف است هم فقیه است هم مفسر است و هم تاریخ اسلام را بلد است و هم از همه مهم تر حاکم بوده است.

در ایران ده سال حکومت کرده است. جهان شناس بوده است. سیاست مدار بوده است، یعنی یک اسلام شناسی است که همه بُعدی بوده و دنیا را هم می‌شناخته و تجربیات او شده به اندازه یک صحیفه نور. الان شما بروید سراغ رهبری و بگویید که جناب رهبری ما خلاصه و چکیده اسلام در روزگار خودمان را می‌خواهیم چه کار کنیم؟ مطمئن باشید به امام ارجاع می دهند. چون خود رهبری هم می‌گویند که راه ما راه امام خمینی و مسیر ما است.

جلال آل احمد در  سال ۴۲ می‌روند پیش امام و صحبتی در مورد کتاب غرب زدگی خودش می‌کند، بعد جلال آل احمد می­گوید که در قفسه امام کتاب غرب زدگی من هست. کتابی که غیر مجاز چاپ شده است. چون حکومت ممنوع کرد، و بعد یواشکی کپی آن بین دانشجویان و روشنفکران پخش شد. جلال می‌گوید که من کتابم را در تاقچه خانه امام خمینی دیدم. گفتم ببخشید حاج آقا این چرت و پرتی که ما نوشته‌ایم را شما خوانده اید، کلمه چرت و پرت مال خودش است، امام می‌گویند که بلی ما این‌ها را هم دیده‌ایم. میگوید من تعجب کردم که یک مجتهد در قم نشسته است و آخرین تحولات روشنفکری را رصد می‌کند.

آقای احمد احمد که از مبارزان قبل از انقلاب است می‌گوید یک بار من یک کارتن کتاب با رفقایم پر کردیم کتاب‌هایی که علیهِ اسلام نوشته شده بود که ببریم قم و به مراجع بگوییم که شما خواب هستید و نمی‌فهمید و علیهِ اسلام دارد تبلیغ می‌شود. بردیم پیش امام گفتیم که حاج آقا نگاه کنید علیهِ اسلام چه کتاب‌ها چاپ شده است. نگاه کنید یک، دو سه امام گفتند که این را خوانده ام، این را دیده ام، گفت همه را خوانده بود و همه را دیده بود، این آگاهی باعث شده بود که امام برسد به این بصیرت.

dr koshki nemone 725x322 دانلود جزوه دکتر کوشکی | تبیین جبهه فرهنگی انقلاب اسلامیحالا ما از این بصیرت استفاده می‌کنیم. منبع مطالعاتی این است که صحیفه نور را دور هم دیگر بخوانید خیلی هم نمی‌خواهد که وقت بگذارید شبی ده دقیقه از آن بخوانید اینقدر روان و ساده است و اصلا پیچیدگی ندارد، اولین بخش‌های آن هم این گونه شروع می‌شود، نامه امام به خانمش.

صحیفه نور جلد اول این است امام جوان بوده می‌روند زیارت حج، خانمش در تهران است و حج یک سال هم طول می‌کشید. درون آن از نامه امام به خانمش هست تا نامه امام به گرباچف، از زندگی شخصی تا زندگی سیاسی بین المللی همه هست، لوازم مورد نیاز و مواد لازم برای یک تشکل فرهنگی موفق را داریم می‌گوییم. تشکلی که در جبهه فرهنگی جبهه داری می‌کند و از اعتقادات و دین پاسداری بکند و ترویج بکند.

ایمان داشتن، اخلاص داشتن، آگاهی داشتن و سواد داشتن از این جنس، کسی که یک دور صحیفه نور را دقیق بخواند، سواد دینی او خیلی بالا می‌رود. چون از یک اسلام شناس معتبر می‌خواند، کسی که از یک طلبه جامع و مقدمات یاد بگیرد، موذن و مداح، نمی‌شود، باید برویم سراغ قوی ترین مجتهد خودمان که اسلام را چند بعدی و چند گونه شناخته است…

…قانونمند کردن تشکل­ها

این یک بخش از بحث تشکل‌ها به سیاست گذاری‌های کلان نظام بر می‌گردد که مثلا شورای انقلاب فرهنگی بیاید قضیه تشکل فرهنگی را در کشور قانون مند و حمایت بکنند. این بخش به مسئولین بر می‌گردد. یک بخش به ما بر می‌گردد. ما نمی‌توانیم منتظر آن‌ها بمانیم. آن قسمت که به آن دوستان مرتبط است وظیفه آن‌ها است که انجام بدهند. و اگر کوتاهی کنند پیش خداوند باید جواب بدهند. این ناظر به آن‌ها است.

آن قسمت که به ما مربوط است این است که با توجه به آیه مثنی و فرادا کارهایمان را بکنیم، با تشکل‌های دیگر در شهر و هم محله ای‌ها مرتب ارتباط داشته باشید. مثلا هر چند وقت یک بار با خود آن‌ها جمع بشوید یک دقیقه در کنار مسجد و تجربیاتتان را با هم مبادله بکنید. هر تشکل بیاید در کنار تشکل دیگر. خود این باعث می‌شود که بفهمیم که هیئت دیگری این کار را کرده است که ما هم می‌توانیم این کار را بکنیم. متوجه می‌شود که این کار را ما کرده‌ایم و او هم کار ما را می‌کند.

دریافت فایل PDF با حجم ۷۹۶ کیلوبایت

دریافت فایل متنی با حجم ۵۶۴ کیلوبایت

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000