پرینت

بنیاد سینمایی فارابی اعلام کرد؛ اکران «ویلایی‌ها» تا پایان ماه رمضان ادامه دارد

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در اخبار و مطالب حوزه دین و فرهنگ

در پی تصمیم اخیر شورای صنفی نمایش درباره اکران فیلم‌ها و اخبار و مطالب ضد و نقیض درباره ادامه اکران فیلم «ویلایی‌ها»، بنیاد سینمایی فارابی در بیانیه‌ای اعلام کرد اکران این فیلم همچنان ادامه دارد.

متن بیانیه بدین شرح است:
«به‌نام خدا
ماجرای «ویلایی‌ها» و اکران آن، اتفاق تلخ این روزهای سینمای ایران است. پیش از هر چیز باید این نکته را یادآور شویم که بین مدیران و همکاران سازمان سینمایی کسی تردید ندارد که احترام اصناف سینمایی و توانمندى بخش خصوصى در صدر اولویت‌هاست.

اما ضرورى است نکاتى را در این باب تصریح کرد؛ برقراری تعادل بین «فرهنگ» و «اقتصاد» در سینمای ملی و متعالی ایران همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران سینمایى محسوب می‌شود.

تعالی، ارتقا و باورمندی به ارزش‌ها و فضایل انسانی، بی‌گمان یکی از اصیل‌ترین و حساس‌ترین وظایف متولیان امور فرهنگی در عرصه هنرهای نمایشی است. تمام افتخار جمهوری اسلامی توجه ویژه به کرامت انسانی است که تحت هیچ شرایطی در این عرصه، گامی پس نخواهد کشید، چرا که باور داریم کوچکترین سهل‌انگاری، خطایی نابخشودنی در پیشگاه خداوند متعال و شهدای گرانقدر این مرز و بوم خواهد بود.

توجه ویژه به فیلم‌های فرهنگی، خصوصا آثاری که مخاطبان را متوجه وجوه پایداری و مقاومت می‌سازد و ادای دینى به نسلی از ایثارگران را در بر دارد، از اولویت‌های اساسی ما محسوب می‌شود و بر اساس همین اولویت‌ها بنیاد سینمایى فارابى کنار حمایت از سایر فیلم‌ها، در تولید فیلم ارزشمند «ویلایى‌ها» مشارکت هفتاددرصدى داشته است.

همچنین با باور به وظایف صنوف و شوراهایی که تاسیس شده‌اند تا گره از کارها بگشایند، معتقدیم در گذرگاه‌ها و تنگناهایی این چنین ضوابط شوراى صنفى نمایش و نقش این شورا بسیار مهم و گره‌گشا است، نه اینکه سینماگران خود با رایزنی و تعامل میان خود، راهی برای برون‌رفت از مشکلات بیابند.

خوشبختانه در پی اعلام قبلی پخش‌کننده فیلم «رگ خواب»، امروز با هماهنگی انجام‌شده با تهیه کننده و پخش کننده این فیلم سینمایى، مجدداً انصراف از آغاز اکران فیلم مذکور اعلام شد، لذا اکران فیلم «ویلایی‌ها» تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت و فرصت بیشترى براى علاقه‌مندان به این فیلم فراهم گردید که جا دارد از پخش کننده فیلم «رگ خواب» که این فرصت را فراهم کرد قدردانی کنیم.

سینمای نجیب ایران امروز بیش از هر چیزی نیازمند دیده شدن آثار در سالن‌های سینما است و توجه نهادها و سازمان‌ها و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی در حمایت از آثار ارزشمند سینمایی فقط نباید به انتشار بیانیه منتهی شود.

مجدداً با تأکید بر جایگاه اصناف سینمایى امیدواریم در شورای صنفى نمایش نگاه حمایت حداکثرى از آثار فرهنگى و ارزشى در سینما تقویت شود.

بنیاد سینمایى فارابى چهاردهم خرداد ماه ١٣٩٦»

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000