پرینت

عصر فرزندان واقعی خط امام(ره)

نوشته شده توسط سردبیر. ارسال شده در تحلیل دانشجو

بنده خدایی در یکی از سخنرانی های خود می گفت که عصر بعضی شعارها سرآمده و باید کنار گذاشته شوند. اما این گزاره در واقعیت امروز جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت در حال پیشرفت با سرعتی بالا در منطقه و جهان چه میزان واقعیت دارد؟

یادش به خیر، همین چند وقت پیش اربعین و پیاده روی اش در دنیا سر و صدایی به پا کرد و همه شاهد بودند در عین اِشغال بعضی از مناطق عراق توسط داعش چگونه بیش از بیست میلیون شیعه، بزرگترین اجتماع مذهبی در دنیا را رقم زدند. اما انگار هنوز عده ای علاقه دارند راه کربلا را بسته ببیند و برایش نوحه سر دهند که ای وای چه زمانی راه کربلا باز می شود و ما می‌‎توانیم قبر سالار شهیدان را زیارت کنیم.

اما قضیه از این هم جالب تر می شود، عده ی معدودی هستند که نه تنها ییشرفت کشور در زمینه های مختلف علمی، صنعتی و قدرت جمهوری اسلامی در خاورمیانه را انکار می کنند بلکه زبان را از حد خود بیشتر دراز می کنند و ایران و ایرانی را با این بهانه که از «چاه هسته ای آبی برایش گرم نمی شود» و «تنها در زمینه آبگوشت بزباش دارای مهارت است» سعی می‌کنند روز به روز دست گدایی را جلوی کدخدا عیان تر ‌‎کنند. جالب تر آن است بعضی از کسانی که مجال سخن پراکنی برای این عده فراهم می کنند جماعتی هستند که ادعای وطن پرستی و طرفداری از جبهه ملی و نهضت آزادی را در دانشگاه یدک می‌کشند. بهتر است این عده دیگر ادعای خط امام نکنند که دوران سر دادن این شعار نیز برای آن ها گذشته است.

جهان امروز به وضوح می‌بیند که قدرت جمهوری اسلامی با وجود تمام مانع تراشی‌ها با سرعتی شگرف در حال پیشرفت است. وقتی که غزه مظلوم در برابر رژیم تماماً مسلح صهیونیستی بیست و دو روز مقاومت می‌‎کند و پیروز می شود در حالیکه همین غزه قبل از انقلاب اسلامی در نیم ساعت اشغال شده بود، وقتی که حوثی های یمن در حالیکه مشغول پاکسازی این کشور از القاعده هستند در همان حال شرایط شکل گیری دولت جدید و قوانین حاکم بر کشورداری را با پشتوانه عظیم مردمی تعیین می‌‎کنند، وقتی که عراق و سوریه با رشادت های افرادی مانند شهید تقوی و سردار سلیمانی از شر عناصر داعش در حال پاکسازی است، وقتی که نماینده دولت فرانسه برای حل بحران تشکیل دولت در لبنان به ایران سفر می‌‎کند و از جمهوری اسلامی درخواست کمک دارد دیگر جای هیچ سخن پراکنی و وارونه نشان دادن قدرت جمهوری اسلامی ایران باقی نمی‌‎ماند.

حضور بیش از هفتاد درصد از مردم پای صندوق های رأی در سال ۹۲ نیز نه فراموش می شود و نه قابل تحریف است.

فرزندان خمینی مدت هاست از بعضی شعار ها که قدرت را فقط در دفاع کردن در مقابل هجمه های دشمن می دانست، دست شسته‌اند. اکنون مدت هاست که حمله شروع شده، که راه کربلا باز شده و ما در صنعت لیزر در دنیا چهارم هستیم، بماند نانو، هسته ای، فضایی و تولید علم. گرچه عده ای هستند که همیشه در پی دفاع از استعمارگران و هتاکی های آن ها مانند شارلی ابدو هستند اما برای جماعتی که حداقل ملیت و نژادشان برایشان مهم است وجدان هم چیز خوبی است!!

مقاومت در طول تاریخ همیشه امتحان خود را پس داده است اما نه مقاومت جاهلانه که با مدیریت درهم و برهم داخلی و کشتن استعدادهای جوانان این ملت متفاوت است، ما از امام شهید خود آموختیم که در ظاهر کشته شدن و تکه تکه شدن اگر برای «هیهات من الذله» باشد، پیروزی واقعی است و اصلاً برای همین است که مقاومت راز مانایی ماست.

نویسنده:
یاسر سلیمانی

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

پیشنهاد هفته

  • کتاب‌های پیشنهادی  هفته: کتاب

جنگ دوست داشتنی

کتاب جنگ دوست داشتنی مجموعه خاطرات نویسنده رزمنده ،سعید تاجیک است. توضیحات بیشتر...

ارتباط با ما

تهران- میدان ونک-خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی جنوبی-بیمارستان بقیه الله الاعظم(عج)-حیاط شمالی- دفتر حوزه بسیج دانشجویی- تلفکس 88620826-021

پیامک:50001000501000-10005510001000